Сумські обранці просять Верховну Раду обмежити торгівлю алкоголем та тютюном

Новини » Події » Сумські обранці просять Верховну Раду обмежити торгівлю алкоголем та тютюном

Сумські обранці просять Верховну Раду обмежити торгівлю алкоголем та тютюномПід час IX сесії Сумської міської ради народні обранці прохали Голову Верховної Ради України Володимира ГРОЙСМАНА законодавчо врегулювати правовідносини у сфері роздрібної торгівлі пивом, слабоалкогольними та алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Особливо сумські обранці занепокоєні роздрібною торгівлею даних товарів у тимчасових спорудах, у вечірній та нічний час, у місцях поблизу закладів освіти, адже це призводить до збільшення правопорушень, зростання захворюваності та смертності населення.

У зверненні йдеться про те, що депутати місцевих рад всіляко намагаються запобігти збільшенню таких випадків, проте їхні дії не мають достатніх юридичних підстав, у зв’язку із чим легко оскаржуються суб’єктами господарювання в суді.

Аби ситуація все ж таки змінилася на краще, депутати просили Володимира Гройсмана поновити роботу у комітетах Верховної Ради України з розгляду законопроекту, який встановлює заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) з 22.00 до 8.00.

Також, переконані сумські обранці, необхідно поновити заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на відстані не менш ніж 200 метрів від загальноосвітніх навчальних закладів, а також заборону споживання алкоголю на вулицях, у парках, скверах, під’їздах жилих будинків, передбачивши збільшення розміру штрафів за правопорушення, пов’язані із продажем алкогольних напоїв, їх споживання тощо.

Окрім цього, було озвучено ще один важливий крок задля вирішення даної проблеми. А саме – законодавче врегулювання можливості застосування подібних обмежень органами місцевого самоврядування, шляхом внесення відповідних змін до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Кодексу України про адміністративні правопорушення. Таким чином представницькі органи місцевого самоврядування зможуть самостійно вирішувати порушені питання на місцевому рівні.

Дане звернення підтримали 36 депутатів.


Дата публікації: 30-03-2016
Переглядiв: 848 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав