Відійшов у вічність Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Суми Василь БАТЄХА

Новини » Події » Відійшов у вічність Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Суми Василь БАТЄХА

Відійшов у вічність Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Суми Василь БАТЄХА13 лютого на 96-ому році помер Василь Опанасович Батєха - Герой Другої світової, захисник, визволитель, переможець у страшній загарбницькій війні, оцінку якій й досі ставлять історики.

Василь Опанасович трішки не дожив до 23 березня - свого 97-го дня народження. А з ним припинився відлік живим Героям Радянського Союзу на Сумщині.

Василь Батєха назавжди залишиться в пам’яті вдячних сумчан як Людина з великої літери, уособлення епохи, яка живими рубцями закарбувалася в серцях тих родин, які втратили на війні близьких. Свою «Золоту Зірку» уродженець Глухівського району Василь Батєха здобув у 1944 році. Тоді він очолив один із спеціальних загонів, що після Курської битви гнали ворога і не давали йому опам’ятатися. Один з боїв на правому березі Дніпра став справжнім пеклом, що часом переходив у рукопашні сутички. У цьому бою гвардії лейтенант Батєха особисто знищив 27 фашистів. За зразкове виконання завдань командування під час форсування Дніпра командиру роти протитанкових рушниць 282-го гвардійського стрілецького полку 92-ї стрілецької дивізії лейтенанту Василю Батесі присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Під час війни Василь Опанасович був п’ять разів поранений. Однак і після її закінчення солдат-визволитель залишився у лавах збройних сил, дослужився до генеральського звання.

Герой Радянського Союзу Василь Батєха також був нагороджений: орденом Червоної Зірки; орденом Вітчизняної війни 1-го ступеню; орденом «Знак Пошани»; орденом Богдана Хмельницького 1-го ступеня; численними медалями, серед яких: «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»; «20 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»; «30 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»;«40 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»

Прощання з Героєм відбудеться у понеділок, 15-го лютого о 13.00 у Спасо-Преображенському Соборі у Сумах.

 


Дата публікації: 13-02-2016
Переглядiв: 831 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав