Чи варто робити щеплення проти поліомієліту?

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

З 2002 року Україна була вільною від поліомієліту. У серпні 2015 року у Закарпатській області було зареєстровано два випадки поліомієліту, лабораторно підтвердженого у двох дітей віком 10 місяців та 4 роки, які проживали у різних населених пунктах. Виділені поліовіруси споріднені з вірусом оральної поліовакцини та мають високий рівень мутацій і виникли протягом останніх двох років. За даними ВООЗ у 2015 році поліомієліт реєструвався у двох ендемічних країнах- Афганистан (17 випадків) та Пакистан (49 випадків).

Поліомієліт представляє собою гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту. Передача збудника відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі – фекально-оральний. Вірус може передаватися через інфіковану їжу та воду, брудні руки, іграшки, а також переносниками – мухами. Слід пам’ятати, що збудник може тривалий час зберігатися у навколищному середовищі: до 3 – 4 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями у грунті. Також можлива передача повітряно-крапельним шляхом.Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення. Виділення вірусу від хворого може продовжуватися до 4-6 тижня.

Клінічні прояви поліомієліту поліморфні. У 90% інфікованих осіб інфекція є безсимптомною. У 4-8% захворювання протікає без рухових порушень у вигляді гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, серозного менінгіту. Лише у 1 - 10 із кожних 1000 осіб розвивається паралітична форма з ураженням спинного мозку та розвитком паралічів і парезів. Розвитку паралітичних форм поліомієліту сприяє непов- ний курс вакцинації проти поліомієліту. Основним профілактичним заходом є профілактичні щеплення проти поліомієліту, які проводяться згвідно календаря профілактичних щеплень в Україні, затверджені наказом МОЗ України №551 від 11.08.2014 року “Про удосконалення профілактичних щеплень в Україні”. Щеплення за віком проводяться у 2 , 4 , 6, 18 місяців, 6, 14 років.

За останні роки у зв’язку з недостатнім забезпеченням поліомієлітною вакциною охоплення щепленням дітей було недостатнім і становило від 14% до 25%. З жовтня місяця 2014 року розпочато проведення 3-х раундової додаткової вакцинації дітей проти поліомієліту, в т.ч. перший і другий раунди – дітям віком від 2 місяців до 6 років, третій розширений раунд із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років згідно з рекомендаціями ВООЗ. При туровій імунізації необхідно охопити вакцинацією 95% дітей, що дозволить зупинити спалах поліомієліту в Україні та зробити можливим викорінити вірус поліомієліту.


Дата публікації: 26-01-2016Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав