Антоніна Кохан: Розробка головного інформаційного порталу міста Суми закінчується

Новини » Події » Антоніна Кохан: Розробка головного інформаційного порталу міста Суми закінчується

Антоніна Кохан: Розробка головного інформаційного порталу міста Суми закінчується21 грудня під час апаратної наради при міському голові відбулася презентація нового офіційного інформаційного веб-порталу Сумської міської ради.

В ході доповіді директора Департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніни КОХАН кожен із присутніх мав можливість переглянути тематичні слайди та протестувати адаптовану мобільну версію сайту завдяки увімкненому в залі безпарольному WF.

За словами Антоніни Кохан, містяни різних вікових категорій, роду діяльності, які є користувачами інформаційного ресурсу, звертали увагу на певні незручності у користуванні сайтом. Це пов’язано, в першу чергу, із тим, що сайт морально застарів, адже термін життя будь-якого сайту 3-4 роки, після цього проект починає морально старіти. У назві також була закладена суттєва помилка: терміну «муніципальний», «муніципалітет» в українському законодавстві немає – є комунальний, а мова йде про назву офіційного інтернет-представництва органу місцевого самоврядування.

Окрім цього, нині діючий сайт де-юре не існує, він не стоїть на балансі Сумської міської ради. Хоч має обліковуватися, як інтелектуальний продукт, предмет праці програмістів, виготовлений на замовлення міської ради, за який у 2011-му році було сплачено 40 тисяч гривень.

Головним недоліком для користувачів стала складна й заплутана структура меню, що ускладнює пошук потрібної інформації, якщо вперше працюєш з сайтом і не знаєш правильних ключових слів, щоб скористатися вбудованою системою «Пошук на сайті».

Описавши явні недоліки колишнього сайту, директор Департаменту комунікацій та інформаційної політики зосередила увагу на численних перевагах щойно розробленого нового офіційного веб-порталу Сумської міської ради. Перш за все, новий сайт розроблений на останній версії Joomla (Джумла) і постійно отримує оновлення свого ядра, що сприяє безпеці сайту в Інтернеті. Розроблено і новий дизайн, який відповідає сучасним тенденціям, а сам сайт спрямований на мобільного користувача, він має адаптивний для мобільних користувачів шаблон. На сьогодні відсоток мобільного трафіку в рази перевищує трафік звичайний. З огляду на те, що майже 70 % користувачів усіх сайтів заходять на них з мобільних пристроїв, розроблено адаптований шаблон для перегляду сайту в мобільних браузерах Google, Opera, Mozilla.

Окремо Антоніна Кохан зупинилася на фінансовому аспекті даного питання, адже багато хто із «доброзичливців» нині чинної міської влади говорить, що певна частина коштів на оновлення сайту була використана не належним чином. Тому директор Департаменту комунікацій та інформаційної політики з відповідальністю доповіла, що загалом на розробку нового сайту було виділено 40 тис. грн. – це при тому, що у 2011-му також чомусь було виділено 40 тис. грн., що на той час в доларовому еквіваленті складало понад 5 тисяч. Сьогодні це півтори тисячі.

Розробка сайту-візитівки нині коштує від 10 тис. грн. Сайт, який за масивом інформації та масштабом його управління класифікується як веб-портал за прайсами сумських розробників коштує від 35 тис. грн.

Щодо вибору розробників Департамент надав 3 пропозиції – вибрали виконавця, який міг би виконати це завдання за такі кошти.

Київська Компанія «Айкюжн» за 60 тис. грн. пропонувала послуги з розробки нової версії веб-сайту Сумської міської ради, зокрема на написання технічного завдання передбачалося 6 тисяч гривень.

Розробником сайт стала ФОП Опара, яка працює у сфері веб-програмування з 2009 року. Команія співпрацює з державними структурами і розробляла сайти для Сумської обласної прокуратури, ряду районних адміністрацій, для комерційних структур, щорічний адресно-інформаційний довідник. Компанія має свій офіс та свій сайт http://www.localservice.sumy.ua, де можна подивитись портфель виконаних робіт.


Дата публікації: 21-12-2015
Переглядiв: 749 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав