Правова допомога – кожному, хто потребує

Новини » Події » Правова допомога – кожному, хто потребує

Правова допомога – кожному, хто потребуєЗ 1 липня в Україні розпочали роботу 100 місцевих центрів з надання вторинної безоплатної правової допомоги. Відкрив свої двері й Сумський місцевий центр, який очолила Валентина ТРОШЕЧКО. Про перший досвід роботи директор розповіла на брифінгу для журналістів 8 грудня.

«Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги – це соціальний проект держави, що створює рівні можливості для доступу до правосуддя», - наголосила Валентина Трошечко. – «Відтак, у цьому ми вбачаємо головний пріоритет нашої роботи – надавати правову допомогу усім, хто її потребує».

Тож сумчани, які звернуться до Сумського місцевого центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги, що розмістився по вул. Покровська, 9/1, можуть отримати такі види правових послуг:

  • захист від обвинувачення;
  • здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складання документів процесуального характеру.

Серед напрямків правової допомоги – соціальне, сімейне, спадкове, медичне, трудове, адміністративне, земельне, договірне, житлове, забезпечення; виконання судових рішень всіх судових інстанцій, в тому числі й іноземної держави, звернення до Європейського суду з прав людини.

У же сьогодні є перші результати роботи центру. Наприклад, кількість зареєстрованих клієнтів на 7 грудня склала 655 , а кількість зареєстрованих звернень клієнтів – 713.

За словами Валентини Трошечко, особлива увага приділяється і такій категорії сумчан, як учасники АТО. Вони можуть отримати правову допомогу, а також адвокатські послуги з питань соціального захисту. Центри активно співпрацюють у напрямку надання правової допомоги з профільними громадськими організаціями.

Валентина Трошечко сподівається на підтримку парламентом законопроекту, що розширює перелік осіб, які мають право на вторинну правову допомогу.

Зокрема, йдеться про учасників антитерористичної операції, які ще не оформили посвідчення учасника бойових дій. Крім того, законопроект передбачає надання учасникам АТО права на безкоштовні адвокатські послуги не лише з питань соціального захисту.

Детальніше про діяльність Сумського місцевого центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги можна ознайомитися на сайті http://sumy.legalaid.gov.ua/.


Дата публікації: 10-12-2015
Переглядiв: 169 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав