Поступово спрощується система надання адміністративних послуг

Новини » Події » Поступово спрощується система надання адміністративних послуг

Поступово спрощується система надання адміністративних послугНаприкінці листопада, у рамках реформи місцевого самоврядування, ухвалено низку законопроектів, завдяки яким сумчанам, як і решті українців, стане простіше отримувати адмінпослуги.

Про це повідомляють в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» з посиланням на Верховну Раду України.

Так, у другому читанні та в цілому ухвалено проект Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Документ спрямований на реформування системи надання адміністративних послуг. Ним передбачається, що повноваження з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців передаються органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам і банкам.

«Ухвалення цього рішення забезпечить відкритість і прозорість надання адміністративних послуг. Послуги надаватимуться оперативно та своєчасною, кількість відповідних процедурних дій буде мінімізовано», – коментують у Верховній Раді.

Також у другому читанні та в цілому ухвалений проект Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Закон сприятиме спрощенню процедури державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Крім того, врегульовуються питання, пов’язані з передачею відповідних повноважень органам місцевого самоврядування.

Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)» також ухвалено у другому читанні та в цілому. Відповідно до документу, планується перерозподілити надходження державного та місцевих бюджетів у зв’язку з передачею органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям повноважень з надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

«Ці зміни забезпечать фінансову складову питання перерозподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних рівнях адміністративно-територіального устрою щодо надання адміністративних послуг», – пояснює Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій ЗУБКО.


Дата публікації: 8-12-2015
Переглядiв: 471 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав