У Сумах розрахували нову мінімальну вартість оренди нерухомого майна

Новини » Міське господарство » У Сумах розрахували нову мінімальну вартість оренди нерухомого майна

У Сумах розрахували нову мінімальну вартість оренди нерухомого майнаУ Сумах розроблено проект рішення міської ради «Про затвердження мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна на 2016 рік». Розробник регуляторного акту – Департамент фінансів, економіки та бюджетних відносин.

Проект рішення підготовлено на виконання норм Податкового кодексу України і з метою впорядкування діяльності з надання в оренду майна до реалій сьогодення на ринку нерухомості та поповнення дохідної частини міського бюджету.

Відповідно до п. 170.1.2 Податкового кодексу України, об’єкт оподаткування доходу від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна (крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю), земельної ділянки, на якій розміщується нерухоме майно, присадибної ділянки) визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно визначається, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. м. загальної площі нерухомого майна (згідно з «Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб», затвердженою Постановою КМУ № 1253 від 29 грудня 2010 року). У свою чергу, мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна з урахуванням місця його розташування, інших функціональних та якісних показників встановлюється міською радою.

Крім того, якщо орган місцевого самоврядування не визначив мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна чи не оприлюднив її у спосіб, найбільш доступний для жителів територіальної громади, до початку звітного податкового року, об'єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.

Прийняття регуляторного акту дозволить збільшити надходження до міського бюджету і надасть можливість мешканцям міста користуватися врегульованим механізмом передачі в оренду нерухомості. До того ж, це сприятиме задоволення потреб городян за рахунок збільшення надходжень до міського бюджету.

Мінімальна вартість місячної оренди розрахована для різних категорій нерухомого майна. У середньому збільшення вартості становить 7,7 грн. за 1 кв.м., повідомили у Департаменті фінансів, економіки та бюджетних відносин.

Проект регуляторного акта з відповідним аналізом регуляторного впливу розміщено на офіційному сайті Сумської міської ради – www.meria.sumy.ua.

Всіх зацікавлених осіб просимо надсилати пропозиції та зауваження до вказаного проекту рішення протягом місяця з моменту оприлюднення до департаменту фінансів, економіки та бюджетних відносин Сумської міської ради:

  • 40000, м. Суми, вул. Горького, 21
  • електронну адресу: mfin@meria.sumy.ua
  • тел.: (0542) 700-716, 700-719.

Дата публікації: 20-11-2015
Переглядiв: 1099 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав