Силовики тримали звіт перед ГО «Майдан». ДОДАНО ВІДЕО

Новини » Події » Силовики тримали звіт перед ГО «Майдан». ДОДАНО ВІДЕО

Силовики тримали звіт перед ГО «Майдан». ДОДАНО ВІДЕОМіський голова Олександр ЛИСЕНКО наполягає на об’єктивності, фаховості та неупередженості роботи правоохоронних органів у розслідуванні низки резонансних справ.

Днями представники прокуратури, міліції та служби безпеки тримали звіт перед лідерами громадських організацій, активістами громади м. Сум.

Це було продовження розмови, розпочатої кілька тижнів тому. «Дотримаємось букви закону – збережемо суспільний спокій», – під таким меседжем у форматі круглого столу відбулося перше засідання ГО «Майдан» за участі представників силових структур міста та області.

Тоді вперше після Революції Гідності збурений сумський люд загомонів про відсутність реформ у царині судів, прокуратури та міліції. Шалений тиск на сумську владу, заведені справи на міського голову та його першого заступника змусили активістів задуматися: «А чи все ми зробили для неповернення старої системи?»Силовики тримали звіт перед ГО «Майдан». ДОДАНО ВІДЕО

Потужне й впливове об’єднання порушило перед правоохоронними органами низку питань, пов’язаних з розслідуванням суспільно-значущих резонансних справ: побиття учасників Майдану в будинку Рад, притягнення до відповідальності беркутівців, зникнення Сергія Лихмана, побиття Євгена Положія, підпал авто Олени Адаменко, Володимира Войтенка та Ю.Клименка, вбивство директора Курського ринку, побиття представників «Чорного комітету» Анатолієм Жуком, результати розгляду акту перевірки державною фінінспекцію КП «Сумижитло», розслідування діяльності ДП «Паркінг» за 2012-2013 роки, тиск на ГО «Майбуття», внесення до ЄРДР заяви по факту звільнення Анатолія Жука, внесення до ЄРДР справи проти міського голови щодо звільнення та непоновлення на роботі Василя Щербака, кримінальні провадження щодо заступника міського голови Володимира Войтенка та депутата міської ради Семена Салатенка.

Однак на той час силовики не готові були відповісти на всі гострі запитання громади. Дійшли згоди підготувати ґрунтовні звіти на 8 червня. У визначений день ГО «Майдан» зібрало громадських активістів, які чекали пояснень з компетентних джерел.

Силовики тримали звіт перед ГО «Майдан». ДОДАНО ВІДЕОПерший заступник прокурора області Ігор ЗАДОРЕНКО визнав, що минулий рік був не дуже результативний, адже до суду скерували лише один обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника обласного управління міліції. Акт неодноразово повертався судом. Така практика нажаль склалася майже по всій території України. Наприклад, у Черкаській області була схожа ситуація, але тверда позиція громадськості зіграла важливу роль і суд таки прийняв обвинувальний акт.

За словами Ігоря Задоренка, у 2015 році вже є вагомі результати у розслідуваннях резонансних справ, які порушені не тільки проти рядових правоохоронців, але й проти керівного складу. Закінчено два кримінальні провадження стосовно працівників прокуратури міста та слідчого міського відділку міліції. Разом з тим, направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього прокурора області та екс-керівника обласної міліції.

«Нажаль останній зміг виїхати до Російської Федерації. Інтерпол вважає розшук даного посадовця недоцільним та кваліфікує це як політичне переслідування. Тому на території Росії його знято з розшуку. Крім того, ще двом суддям області офіційно повідомлено про підозру, фактично висунуто звинувачення», – сказав Ігор Задоренко.

Під час зустрічі заслухали звіт щодо розслідування справи викрадення керівника Сумської обласної організації «УДАР» Сергія ЛИХМАНА. За словами т.в.о. начальника слідчого управління УМВС України в Сумській області Олега ГРИГОРОВА, нині проводиться досудове розслідування. Висунуто 6 версій, але позитивних зрушень поки що немає. Він ще раз звернувся за допомогою у розслідуванні до громади міста та області.

Що стосується резонансної справи побиття журналіста Євгена ПОЛОЖІЯ, Олег Григоров повідомив, що особі, яка безпосередньо завдавала фізичної шкоди журналісту, оголошено про підозру та передано матеріали до суду. Поки судді поставлять крапку в цій справі, зловмисник перебуватиме під домашнім арештом. Громадськість обурив той факт, що людині, яка по звірячому побила журналіста та створює загрозу для людей обрано такий запобіжний засіб.

Для учасників круглого столу також залишився незрозумілим факт застосування цілодобового домашнього арешту до першого заступника міського голови Володимира ВОЙТЕНКА. Активісти задавались питаннями, щодо звинувачення першого заступника у втручанні у систему «Рада»: чи відповів сьогодні хоч хтось за голосування «двома руками» у Верховній раді? Чи була реакція правоохоронців на попередні подібні випадки? Чому саме зараз підняли і відновили справу 2007-го року підприємниці Л.Реви? Сьогодні у справі Володимира Войтенка, на жаль, більше запитань, ніж відповідей.

- Хто дасть визначення, що таке несанкціонований пікет? Адже саме ворганізації такого пікету звинувачують Володимира Войтенка та Семена Салатенка, - адресував прокуратурі свої запитання Віктор Дубинка. – Чому всі чиновники, який звільнила міська влада, змінили прописку, аби подати до суду Сумського району? Чи не час вже поцікавитися, чому цей суд такий популярний у певної категорії заявників і хто стоїть за цією схемою?

- Ми звільняли чиновників, які не витримали перевірок відносно їх діяльності, - говорить Олександр Лисенко. – я вдячний за пильність у кадровому питанні ГО «Майдан», яке часто затверджувало ту чи іншу кандидатуру. І що ми маємо? На мене було заведено 4 справи за незаконне звільнення – ось тільки днями їх було закрито. Володимир Войтенко, який займав принципову позицію у боротьбі із зловживаннями та розкраданням бюджетних коштів, виводив з тіні мільйони гривень, коштів громади, зараз перебуває під цілодобовим домашнім арештом. Майдан перед кожним з нас ставив завдання, які ми мусили виконувати. Ще раз перед громадою закликаю правоохоронні органи до об’єктивності, професіоналізму та неупередженості в розслідуванні усіх гучних справ, що збурюють громаду.

Координатор ГО «Майдан» Юрій ТИЩУК закликав керівників силових структур подивитися на всі резонансні справи комплексно, адже вони пов’язані між собою. У 2014 році місто сколихнули ряд злочинів не тільки проти політиків та громадських діячів, а й проти журналістів, що є неприпустимим. Громадськість і надалі триматиме під контролем розслідування цих справ.

Під час зустрічі також порушували питання розслідування дій екс-губернатора Юрія ЧМИРЯ в період виборів та розслідування кримінальних справ проти посадовців ВАТ «Селмі».

На думку народного депутата Олександра СУГОНЯКО, на цій зустрічі вдалося започаткувати діалог між громадськістю та силовими структурами. Від кожного з учасників залежить, на скільки цей діалог буде продуктивним.


Дата публікації: 10-06-2015
Переглядiв: 1706 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав