Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Суми на 2015 рік та основні напрями розвитку на 2016-2017 роки за підсумками І кварталу 2015 року

Документи » Економічний і соціальний стан міста

Непроста політична та економічна ситуація, яка склалася останнім часом в нашій державі, негативно позначилась на основних тенденціях соціально-економічного розвитку міста, але в цілому протягом 1 кварталу 2015 року вдалося забезпечити стабільне функціонування систем життєдіяльності міста та першочергові потреби мешканців міста.

У першому кварталі також були сформовані виробничі та фінансові плани комунальних підприємств, кошториси бюджетних установ, проводились тендерні процедури щодо ефективного та вчасного використання передбачених в бюджеті коштів, визначені проблеми та шляхи виконання конкретних заходів, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку міста Суми на 2015 рік.

В умовах змін до Бюджетного кодексу України (зокрема, в частині зарахування 25 відсотків ПДФО до Державного бюджету України) забезпечено збір платежів, контроль за справлянням яких здійснюється ДПІ у м.Сумах, до всіх рівнів бюджетів, а саме:

  • до Зведеного бюджету України у сумі 402,6 млн.грн., що на 61,7 млн. грн., або на 18,1% більше фактичних надходжень аналогічного періоду минулого року;
  • до Державного бюджету України – 224,5 млн.грн, що на 63,2 млн.грн., або на 39,2% більше показника відповідного періоду минулого року;
  • до місцевого бюджету - 178,1 млн.грн., що на 1,6 млн.грн., або на 0,9% менше, ніж за відповідний період минулого року.

До бюджету м. Суми за І квартал 2015 року надійшло 333,3 млн. грн., що становить 23,4% затвердженого річного плану та на 71,6 млн. грн. (на 91,7 млн. грн. у співставних значеннях) більше надходжень І кварталу 2014 року, в т.ч.: податкові надходження – 142,5 млн. грн., неподаткові надходження – 19,9 млн. грн., доходи від операцій з капіталом – 2,0 млн. грн., цільові фонди – 0,2 млн. грн., офіційні трансферти – 168,7 млн. гривень.

Власних доходів надійшло 150,9 млн. грн., що на 25,2 млн. грн. (на 20,0%) в співставних значеннях більше надходжень І кварталу 2014 року.

У порівнянні з І кварталом 2014 року в співставних значеннях відмічається збільшення надходжень до бюджету м. Суми за основними бюджетоутворюючими податками і платежами: по податку на доходи фізичних осіб - на 9,3 млн.грн. (на 11,6%), надійшло 89,6 млн. грн.; по єдиному податку - на 2,8 млн.грн., або на 17,9%, надійшло 18,6 млн.грн., по державному миту - на 1,8 млн.грн., або в 28,8 раз, надійшло 1,9 млн. гривень та інші.

Спостерігається збільшення надходжень від таких сфер економічної діяльності: сільське, рибне, лісове господарство, мисливство – на 53,9%, будівництво – на 51,6%, бюджетна сфера – на 23,6%, виробництво електроенергії, газу та води – 21,7%, операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг, надання послуг підприємцям – на 18,1 відсотків. При цьому зменшились надходження від торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – на 20,6%, фінансової діяльності – на 6,3%.

Виконання видаткової частини бюджету м. Суми склало 275,2 млн. грн. (загальний фонд – 247,9 млн. грн., спеціальний – 27,3 млн. грн.) У сумі видатків загального фонду бюджету міста видатки соціального спрямування складають 203,7 млн.грн., або 82,2 відсотків.

Протягом звітного періоду забезпечувалось виконання затверджених Сумською міською радою заходів щодо наповнення доходної частини міського бюджету (виконання склало 326,7 тис.грн., 21,2% запланованого показника) та з економного і раціонального використання коштів міського бюджету (сума економії – 2,4 млн.грн., 35,5% запланованого обсягу). Вказані заходи спрямовані на виконання запланованих показників доходної частини міського бюджету та досягнення економії коштів, яка буде спрямована, зокрема, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг в умовах підвищення тарифів понад рівень, врахований при затвердженні бюджету міста.

За підсумками звітного періоду виконання програмних соціально-економічних показників свідчить про наступне.

На 1 квітня 2015 року на території Сумської міської ради за оцінкою проживало 271,1 тис. осіб населення, чисельність якого зменшилась на 449 осіб з початку року, у т.ч. за рахунок природного скорочення – на 267 осіб, за рахунок міграційного – на 182 особи.

За січень-березень 2015 року підприємствами міста Суми реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 3559,7 млн.грн., що в 2 рази більше порівняно з аналогічним періодом 2014 року. З указаного обсягу більше двох третин – продукція переробної промисловості (показник аналогічного періоду минулого року – 65,5%).

На 01.04.2015 обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста Суми склав 117,4 млн. дол. США, що на 110,5 млн. дол. США (48,5%) менше обсягу залучених іноземних коштів відповідного періоду 2014 року.

З метою збільшення інвестиційної привабливості міста та пошуку альтернативних джерел фінансування проводилась інформаційна робота щодо участі у 10 діючих конкурсах та проектах у сфері обчислювальної техніки, точних та природознавчих наук, образотворчого мистецтва, соціальної сфери. Серед таких масштабних конкурсів:

  • конкурс Google Science Fair 2015, який проводить компанія Google Inc., що дозволить нашій молоді розкрити свій потенціал, та отримати, в разі перемоги, кошти на реалізацію проекту;
  • проект "Європейський Східний Університет", який співфінансується з коштів Європейського Союзу в рамках програми Erasmus+, який проходить для створення нових учбових місць для українських студентів в м.Люблін;
  • програма "Міст до вищої освіти у Німеччині" від німецького університету Goethe, який люб’язно погодився найкращим учням українських шкіл надати можливість безкоштовної освіти та проживання на період навчання в Німеччині.

Протягом звітного періоду були налагоджені відносини з певними організаціями, які в перспективі мають наміри інвестувати кошти на реалізацію проектів сталого економічного розвитку:

  • Міжнародний благодійний фонд «Slavic Foundation», з яким ведеться робота щодо узгодження тексту меморандуму про співпрацю;
  • Чесько-українська фінансово-інвестиційна компанія ТОВ «Вітал Фінанс», яка готова надати допомогу у залученні та використанні грантових коштів Європейського союзу та інших зарубіжних інвесторів для розвитку міста. На сьогоднішній день зібрані та надіслані аналітичні дані ТОВ «Вітал Фінанс» з метою визначення інвестиційних потреб підприємств комунального господарства міста Суми. Представниками Сумської міської ради прийнято участь у II Українсько – Чеській конференції «Розвиток інвестиційної платформи «Комунальне господарство та енергетична ефективність України – Горизонт 2020», яка відбулася 26 березня 2015 року.

За результатами розгляду заявки Сумської міської ради на отримання пільгового кредиту НЕФКО проведено енергоаудит у 4 закладах освіти: ДНЗ №2, ДНЗ № 14, ДНЗ № 22 та ССШ № 29.

Також розпочато практичну стадію реалізації проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа», що має на меті підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів та надання допомоги місту у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку та залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених у Плані дій сталого енергетичного розвитку.

Розпочато співпрацю з проектом USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи». У рамках цього проекту передбачається надання допомоги у залученні додаткового фінансового ресурсу, зокрема приватного, банківського сектору та міжнародних фінансових установ для реалізації проектів з енергозбереження. Забезпечено підписання меморандуму, збір необхідних даних, які будуть використані Інститутом бюджету та соціально – економічних досліджень для розробки системи моніторингу ефективності бюджетних енергетичних витрат. 27 березня 2015 року представники Сумської міської ради взяли участь у семінарі на тему «Ефективність планування та оцінки, у тому числі проектів з енергозбереження – запорука досягнення стратегічних цілей», який відбувся у місті Києві.

Пасажирським транспортом скористалося 15259,1 тис. пасажирів, що на 14,8% більше порівняно з аналогічним періодом 2014 року, при цьому пасажирооборот зменшився на 2,2% порівняно з аналогічним періодом 2014 року та склав 258,8 млн. пас. км.

За січень-березень 2015 року підприємствами транспорту перевезено 764,6 тис. тонн вантажів, що на 14,8% менше порівняно з аналогічним періодом 2014 року, при цьому вантажооборот збільшився на 10,5% і становив 1054,5 млн. ткм.

Перевезення пасажирів міським електротранспортом (тролейбусами міста) порівняно з аналогічним періодом 2014 року збільшилися в 1,6 рази.

Підприємствами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами – підприємцями) перевезено 121,5 тис. тон вантажів та виконано вантажооборот в обсязі 48,4 млн. ткм, що становило 67% та 85,2% відповідно до обсягів аналогічного періоду 2014 року.

У галузі будівництва за січень-березень 2015 року підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 84,6 млн. гривень, тобто на 33,7% більше аналогічного періоду 2014 року. Будівельними підприємствами міста виконано 64,2% загальнообласного обсягу робіт. У січні-березні 2015 року прийнято в експлуатацію 7,7 тис.кв.м загальної площі житла, що становить 66,7% рівня відповідного періоду попереднього року. На промислових підприємствах зосереджено 95,4 млн. дол. США (81,3%) залученого іноземного капіталу, в операціях з нерухомим майном – 6,0 відсотка.

Протягом І кварталу 2015 року в місті Суми відкрито 9 підприємств роздрібної торгівлі; 9 закладів ресторанного господарства та 1 підприємство по наданню побутових послуг населенню.

Відповідно до чинного законодавства проводилась робота щодо впровадження регуляторної політики та розвитку підприємництва. У місті діє 75 регуляторних актів.

За І квартал 2015 року в управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» за отриманням адміністративних послуг звернулося майже 28 тис. осіб, в тому числі 1300 звернень суб’єктів господарювання для отримання документів дозвільного характеру, видано 27,8 тис. результатів надання адміністративних послуг, в тому числі 900 документів дозвільного характеру, зареєстровано 400 декларацій, надано 37,7 тис. консультацій.

Підприємці міста брали участь в обласних ярмарках з продажу продукції сільгоспвиробників, харчової переробної промисловості за цінами товаровиробників.

Робота житлово-комунального господарства міста забезпечувала першочергові потреби населення, підприємств та організацій міста необхідними послугами. Видатки бюджету міста на галузь склали 15,1 млн.грн., у тому числі на благоустрій міста – 12,6 млн. грн., капітальний ремонт житлового фонду - 2,1 млн. гривень.

Заборгованість населення за житло та комунальні послуги протягом січня-лютого 2015 року збільшилась на 10,8 млн.грн. і на кінець лютого 2015 року становила 151,8 млн. гривень.

Середньооблікова кількість працівників підприємств, установ та організацій (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств і у фізичних осіб-підприємців) у січні-березні 2015 року склала 86,0 тис. осіб, тобто скоротилася у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на 6,3 тис. осіб (у порівнянні з кінцем 2014 року – на 4 тис. осіб). Середній розмір заробітної плати становив 3313 грн., тобто зріс у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на 11,3 % (або на 337 грн. ) та на 2,5% більше ніж за січень – грудень 2014 року (3232 грн.). Фонд оплати праці штатних працівників становив 0,855 млрд. грн., що на 3,7% більше ніж за аналогічний період 2014 року (0,824 млрд. гривень).

Станом на 01.04.2015 існувала заборгованість із виплати заробітної плати на 38 підприємствах в сумі 70,1 млн. грн., що більше до 01.01.2015 - на 13,8 млн. грн. (24,6%), в т. ч.: на 19 економічно активних підприємствах – 24,3 млн. грн., це більше до 01.01.2015 на 13,4 млн. грн. (в 2,2 рази); на 12 підприємствах-банкрутах – 44,5 млн. грн., що більше до 01.01.2015 на 215,2 тис. грн. (0,5%); на 7 економічно неактивних підприємствах – 1,3 млн. грн., що більше до 01.01.2015 на 180,8 тис. гривень (15,6%).

Кількість зареєстрованих безробітних на кінець березня 2015 року становила 3298 особи, що на 27,7% більше проти відповідної дати минулого року. У січні-березні 2015 року за направленням служби зайнятості працевлаштовано 1201 особу (на 42,3% більше ніж за відповідний період минулого року), з них зареєстрованих безробітних 550 осіб. Рівень працевлаштування безробітних складає 12 відсотків.

Виконуються державні програми в частині надання усіх видів соціальних допомог, пільг та субсидій населенню міста. Майже 31% сімей міста охоплено системою соціального захисту з питань надання усіх видів соціальної допомоги.

Проведено заходи, спрямовані на створення сприятливих умов для соціального становлення та розвитку молоді, реалізації державної молодіжної політики та культурно - освітніх заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності молоді.

Протягом І кварталу 2015 року під соціальним супроводом центру соціальних служб перебувало 13 сімей. З них 12 сімей зняті з супроводу, що є позитивним.

Службою у справах дітей проведено 3 профілактичних рейди. До судів міста направлено 5 заяв про позбавлення батьків батьківських прав та про відібрання без позбавлення.

В гуманітарній та соціальній сферах продовжувалась робота по наданню своєчасних та якісних послуг.

Докладна інформація зазначена в рішенні Сумської міської ради від 27 травня 2015 року № 4388–МР «Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Суми на 2015 рік та основні напрями розвитку на 2016-2017 роки, затвердженої рішенням Сумської міської ради від 13 січня 2015 року № 3936–МР (зі змінами), за підсумками 1 кварталу 2015 року».


Дата публікації: 4-06-2015
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав