Водоканал повертає сумчанам переплачене за гарячу воду. ДОДАНО ВІДЕО

Новини » Міське господарство » Водоканал повертає сумчанам переплачене за гарячу воду. ДОДАНО ВІДЕО

КП «Міськводоканал» у повному обсязі перерахувало сумчанам плату за холодну воду, що була використана теплопостачальними організаціями для виробництва гарячої.

Про механізм повернення сумчанам коштів і поточну ситуацію на комунальному підприємстві, йшлось на брифінгу 28 травня.

Із перерахунком, зазначив директор КП «Міськводоканал» Анатолій САГАЧ, комунальне підприємство упоралось до 10 травня. Результат – цифри з мінусом у квитанціях сумчан у графі «Перерахунок». Щоправда, це стосується лише тих споживачів, які не мали боргів перед підприємством.

Суму визначали за тарифами, що діяли на час нарахування за послугу. Брали до уваги дані лічильників гарячої води, а там, де їх немає, спирались на норми споживання.

Споживачам ТОВ «Сумитеплоенерго» водоканал зробив перерахунок на загальну суму 3,3 млн. грн. (населення – 3,2 млн. грн., юридичні особи – 0,1 млн. грн.), містянам, котрі отримують гарячу воду від Дирекції «Котельні Північного промвузла» – 2 млн. грн. Першим врахували період подвійної сплати з 1 липня по 31 грудня 2014 року, другим – із 1 липня 2014 року по 31 березня 2015 року.

«Вивільнені» в такий спосіб кошти закумулювали на особових рахунках споживачів.Надалі їх спрямують в рахунок майбутніх платежів. Повернути готівкою змоги не мають, бо ж тепловики поки не сплатили КП «Міськводоканал» за холодну воду, що пішла для виробництва гарячої. ТОВ «Сумитеплоенерго» обіцяє розрахуватись на початку червня, а от Дирекція «Котельні Північного промвузла» не згодна із заявленою сумою: вважає, та має бути меншою на близько 0,6 млн грн.

Не вирішило комунальне підприємство з цією теплопостачальною організацією й питання, як надалі уникнути подвійної сплати сумчанами за гарячу воду – порозуміння шукають у судах та у перемовинах.

Водночас сам «Міськводоканал» має сплати ПДВ та податок на надра (де вже немає системи розрахунків на виплат), а ще, через борг у сумі 27 млн. грн. підприємству загрожує відключення електроенергії.

Наразі міськводоканалівці чекають на 85 млн. грн. компенсації різниці в тарифах від держави і на 18 млн. грн. заборгованих сумчанами за спожиті послуги.

Разом із тим, діючі тарифи КП «Міскводоканал», зокрема по населенню, покривають собівартість послуги по водопостачанню лише на 78,1 %, по водовідведенню – на 79,8 %.

3 квітня поточного року підприємство подало на розгляд НКРЕКП нові розрахунки: вода 5,5 грн/м3 (з ПДВ); каналізація – 4,5 грн/м(з ПДВ).

Обчислили й другий варіант тарифів, врахувавши монтаж/демонтаж лічильників холодної води та їх повірку. Приріст складає по водопостачанню 1,5 грн/ м3, по водовідведенню – 0,2 грн/ м3.

Поки працюють за тарифами, що діють із 1 січня (водопостачання 3,95 грн/м3 з ПДВ, водовідведення 3,61 грн/м3 з ПДВ).

Сумчанам, котрі мають прилади обліку, нагадують, що КП «Міськводоканал» приймає дані як лічильників холодної, так і гарячої води (іншими питаннями щодо останніх опікуються тепловики).

Аби спростити сумчанам процес передачі відомостей, у КП «Міськводоканал» встановили додаткові телефонні апарати, а також задіяли у прийомі дзвінків додатковий персонал.


Дата публікації: 28-05-2015
Переглядiв: 785 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав