Як розвиватимуться Суми до 2020 року?

Новини » Події » Як розвиватимуться Суми до 2020 року?

Як розвиватимуться Суми до 2020 року?Олександр ЛИСЕНКО: Цьогоріч Суми отримають Стратегічний план розвитку міста.

Таку мету озвучив міський голова Олександр ЛИСЕНКО під час засідання Робочої групи з розробки Концепції Стратегічного плану розвитку м. Суми на період 2015-2025 років.

«Це надважливий для нашої громади документ, який визначить напрямок поступу Сум на найближчі роки. Розробка такої Стратегії дозволить нам концентрувати зусилля та резерви задля досягнення поставленої мети – розбудови комфортного та привабливого для життя міста», – наголосив міський голова.

Він закликав присутніх до конструктивного діалогу та зазначив, що у розробці Стратегії варто спиратися на власні сили та потенціал, зокрема, досвід сумських науковців.

Заступник міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Віктор ВОЛОНТИРЕЦЬ підкреслив, що для вироблення ефективної Концепції, варто в першу чергу звернути увагу на такі напрямки, які впливають на якість життя городян, у тому числі, ЖКГ, містобудування, екологія, транспорт. Адже, наприклад, від того, яким чином буде здійснюватися забудова Сум, залежатиме привабливість нашого міста в цілому.

За словами директора Департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніни КОХАН, робоча група має на меті написання Концепції – своєрідного політичного документу, який визначатиме галузеву політику Сумської міської ради. Необхідно обов’язково врахувати думку економістів, промисловців, будівельників, архітекторів, фахівців усіх провідних сфер життєдіяльності міста та збалансувати у документі наші потреби та можливості, врахувати переваги, ризики та виклики. А вже потім, визначившись з пріоритетами та шляхами їх реалізації, доцільно було би робочий план надати для проведення експертного висновку іноземними партнерами.

Секретар міської ради Тетяна ГОНЧАРЕНКО звернула увагу на необхідність підтримки підприємництва та інвестиційної складової.

Стратегія розвитку міста має базуватися на розробленому Генеральному планові міста, впевнений головний архітектор міста Володимир БИКОВ.

Директор департаменту фінансів, економіки та бюджетних відносин Світлана ЛИПОВА зауважила на доцільності врахування відповідного досвіду інших українських міст та залучення до співпраці іноземних партнерів. Крім того, вже розроблено Стратегічний план розвитку Сумщини, який варто брати до уваги теж.

Необхідно застосовувати європейський досвід, але разом з тим – хто, як не власне сумчани, знають, що потрібно місту, – погоджуються представники Сумського держуніверситету та пропонують своє бачення процесу підготовки Концепції.

На завершення засідання, присутні домовилися зібратися вже за тиждень. А за цей час надати для узагальнення своє бачення пріоритетів розвитку міста. Поки ж вирішили зменшити термін, на який розроблятимуть Стратегічний план – до п’яти років, замість десяти.

Нагадаємо, що розпорядженням міського голови від 29 грудня 2014 року створено Робочу групи з розробки концепції Стратегічного плану розвитку м. Суми до 2025 року. До його складу увійшли керівники міста, структурних підрозділів міської ради, депутати, представники Сумського державного університету.


Дата публікації: 27-01-2015
Переглядiв: 1044 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав