Суми допоможуть громадській організації у реабілітації інвалідів

Новини » Міська влада » Суми допоможуть громадській організації у реабілітації інвалідів

Суми допоможуть громадській організації у реабілітації інвалідівСумське міське товариство допомоги дітям-інвалідам, що мають розумову відсталість, «Феліцитас» отримає з міського бюджету 451 тис. грн. Кошти будуть використані для реалізації проекту «Надання послуг денного догляду, соціальної реабілітації і абілітації інвалідам і дітям-інвалідам з розумовою відсталістю».

«Феліцитас» став переможцем міського конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями для виконання (реалізації) яких у 2014 році надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів міського бюджету.

Організатором конкурс є управління соціального захисту населення. Протягом лютого приймалися заявки на участь. До конкурсної комісії за цей період надійшли конкурсні пропозиції лише від Сумського міського товариства допомоги дітям-інвалідам, що мають розумову відсталість, «Феліцитас».

12 березня відбулося засідання конкурсної комісії під головуванням першого заступника начальника управління Світлани МАРИНЧЕНКО. Присутні розглянули надані документи та ухвалили рішення про проведення другого етапу конкурсу.

Голова громадської організації Сергій САПОЖНІКОВ провів відкритий захист конкурсної пропозиції – програми «Надання послуг денного догляду, соціальної реабілітації і абілітації інвалідам і дітям - інвалідам з розумовою відсталістю».

Її мета – надання денного догляду особам з інтелектуальною недостатністю на базі реабілітаційної установи, а також проведення соціальної реабілітації на базі реабілітаційної установи та в домашніх умовах, абілітації та транспортування осіб до інституту громадянського суспільства, до дому та іншого можливого надання соціальних послуг.

У нашому місті відсутні комунальні та державні реабілітаційні заклади, які б надавали відповідні соціальні послуги сумчанам, рівень інтелекту яких нижче ніж 57%. Водночас, згідно з визначенням потреб населення у соціальних послугах у Сумах денного догляду потребують 20 городян, соціальної реабілітації та абілітації – 29. Ці особи перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.Суми допоможуть громадській організації у реабілітації інвалідів

Варто зауважити, що з 2006 року відповідно до міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя» товариству «Феліцитас» надається фінансова підтримка з коштів міського бюджету як громадській організації інвалідів. Так, надано фінансової підтримки:

- 2006 рік – 80,5 тис. грн.;

- 2007 рік – 122,4 тис. грн.;

- 2008 рік – 217,7 тис. грн.;

- 2009 рік – 255,3 тис. грн.;

- 2010 рік – 283,5 тис. грн.;

- 2011 рік – 363,8 тис. грн.;

- 2012 рік – 424,6 тис. грн.;

- 2013 рік – 417,9 тис. грн.

Ці кошти спрямовувалися на надання відповідних послуг інвалідам. Згідно зі змінами у законодавстві, з 2014 року надання такої підтримки має відбуватися на конкурсних засадах.

Сергій Сапожніков наголосив на неспроможності реалізації програми у повному за умови відсутності фінансування з місцевого бюджету. За кошторисом для реалізації програми «Надання послуг денного догляду, соціальної реабілітації і абілітації інвалідам і дітям - інвалідам з розумовою відсталістю» товариству «Феліцитас» необхідно 692,102 тис. грн.

Після відкритого захисту представленого проекту кожен член конкурсної комісії індивідуально оцінював конкурсні пропозиції. За результатами оцінювання конкурсна пропозиція «Феліцитасу» набрала 484 з 630 можливих балів.

Рішенням комісії конкурсна пропозиція визначена переможцем конкурсу. Громадська організація отримає фінансову підтримку з міського бюджету на реалізацію своєю програми у сумі 451,65 тис. грн. Решту фінансування громадська організація взяла на себе.

Суми допоможуть громадській організації у реабілітації інвалідівЗауважимо, що кошти на виконання програми виділятимуться відповідно до фінансової спроможності міського бюджету.

***

Товариство «Феліцитас» створено в лютому 1992 року. Місією товариства є надання допомоги людям з інтелектуальною недостатністю і їхнім родинам від народження до смерті інваліда за допомогою створення комплексу закладів (служб) у м. Суми в сфері освіти, працевлаштування, соціальної реабілітації і адаптації, а також захисту прав людей з інтелектуальною недостатністю.

Конкурс проводився з метою забезпечення прозорості та ефективного використання коштів, які передбачаються в міському бюджеті міста Суми для фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства та на виконання міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя» на 2013 - 2015 роки».

Конкурс проводився відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 19.06.2012 № 302 «Про Порядок проведення міського конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з міського бюджету» (зі змінами) та наказу начальника управління від 03.02.2014 № 13-О.

На 2014 рік затверджені бюджетні призначення на проведення конкурсу в сумі 472,13 тис. грн.


Дата публікації: 17-03-2014
Переглядiв: 625 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав