«Свою Україну любіть»

Новини » Культура » «Свою Україну любіть»

«Свою Україну любіть»Під такою назвою у Сумському обласному товаристві «Просвіта» експонується виставка картин сумського художника Павла КОВТУНА. Присвятили її знаковій події - 200-літтю від Дня народження Т.Г. Шевченка.

На картинах відомого сумського майстра пензля - важливі моменти життя Кобзаря, художньо осмислені сторінки з його творів, доленосні історичні моменти України та перлини живописної природи рідного краю. Роботи привертають увагу глибоким символізмом, поєднанням різних часів та епох, об’єднаних постаттю та філософією Великого Українця.

Промовисті й, власне, назви полотен: «Обніміться ж, брати мої!», «Садок вишневий коло хати», «Тарасик шукає залізні стовпи», «Наша дума, наша пісня», «Мені здається, що це я», «Заклик кобзарів».

Або ж «Виселення» - зображення депортації західних українців до Сибіру; «Мама - наше сонечко», присвячена громадянському подвигу Олександри Деревської. На виставці є й художні спогади про дитинство: «Допитливі», «На берегах Ворскли», «Юність» та інші.

Творчість художника ніби промовляє: «Свою Україну любіть» і вона віддячить нам благополуччям на цій землі та щасливими долями людей.

Павло Ковтун вже літня і мудра людина. Народився тривожного 1937 року у селі Сидорівка Курської області. Закінчив художньо-педагогічний факультет Харківського державного художнього училища, працював учителем малювання у середній школі міста Лисянка на Черкащині, працівником комбінату Художнього фонду України, був вільним художником.

Він активний учасник виставок у Сумах, Києві, Курську, Харкові, Москві, Враці (Болгарія) та інших містах. Його роботи є у Міністерстві культури України, дирекції виставок Спілки художників України, Сумському та Лебединському художніх музеях, прикрашають приватні колекції у США, Португалії, Австралії та Росії.

Виставка триватиме до 1 березня, щодня з 10 до 18 годин (крім вихідних) за адресою: Покровська площа, 6.


Дата публікації: 13-02-2014
Переглядiв: 679 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав