Шевченкіана Ірини Гуртовенко

Новини » Культура » Шевченкіана Ірини Гуртовенко

Шевченкіана Ірини Гуртовенко6 лютого в центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка відбулася знаменна подія – урочисте відкриття виставки власних творів Ірини Гуртовенко за мотивами поезії Великого Кобзаря. Виставка художниці дала старт відзначенню 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Колектив бібліотеки ошатно прикрасив справжніми кролевецькими рушниками мистецьку вітальню, підготував теплий прийом гостей свята. А їх було чимало, адже відкриття експозиції зібрало широкий мистецький загал. На мистецьку зустріч завітали працівники Сумського обласного художнього музею, колеги художники та майстри народної творчості – Олексій КУЗЬМЕНКО, Володимир РАТНЕР, Ігор ВАСИЛЬЧЕНКО, Віталій ШУМ, координатор краєзнавчих проектів Юрій П’ЯТАЧЕНКО, бібліотекарі, журналісти, освітяни, літературознавці, громадськість.

Людмила ФЕДЕВИЧ, авторитетний на Сумщині музеєзнавець і культуролог, заввідділом художнього музею, яка заново відкрила для усіх талановиту сумську художницю, стала модератором цієї пересувної виставки.

Зі словом про художні світи Ірини Гуртовенко виступила головний зберігач фондів Сумського обласного художнього музею Надія ЮРЧЕНКО.

Лінорити, школа графічного мистецтва і читання поезії Т.Шевченка під час занять у художній школі – це тема виступу художника і педагога Олекси Кузьменка, вчителя Ірини у дитячій студії.

Мистецькі та філософські паралелі графіки сумської художниці з роботами Василя Лопати, Марії Примаченко постали в міркуваннях знаного в Україні і за її межами художника Ігоря Василевського.

Виставка шевченкіани Гуртовенко у контексті краєзнавчо-культурологічної програми «Скарби нашого роду» (Тарас Шевченко в житті і творчості митців-земляків) стала темою для слова Юрія П’ятаченка.

Разом з директором видавничого дому «Папірус» Юрієм ГЛАДЕНКОМ він презентував підготовлений спеціально для цієї події спільно з міською бібліотекою альбом-каталог «Шевченкіана Ірини Гуртовенко». Альбом та букет улюблених квітів Ірини першою отримала її мама Ганна Омелянівна.

У 1990 році молода художниця з Сум Ірина Гуртовенко під керівництвом художника-графіка Олексія Кузьменка створила свій власний цикл ліноритів за мотивами поезії Тараса Шевченка.

Шевченкіана Ірини, яка вирізняється багатою мистецькою уявою, побачила світ у міській художній студії, де, окрім малювання, читали твори Шевченка. Цикл складається з 28 аркушів ілюстрацій до досить складних поетичних творів Кобзаря, як-от: «Перебендя», «Неофіти», «Наймичка», «Причинна». Не оминула своєю мистецькою увагою Ірина й інші поеми, містерії, вірші Великого Тараса. Кожна графічна робота - оригінальна малярська інтерпретація Шевченкового твору з цитатним кодом-дешифратором із поетового тексту.

Фахівці переконані, що Шевченкіану Ірини Гуртовенко можна впевнено долучити до художньої спадщини Сумщини.

Ірина - художник, поет, автор літературно-філософських мініатюр і багато чого іншого цікавого, веселого, мудрого. Вона прожила лише 40 років, але її життя, насправді, виявилося великим і справжнім. Багато хто дивується, як багато вона встигла. Всі сходяться на думці, що ця неординарна людина мала свою життєву місію, створивши потужний багатовимірний естетичний, філософський, духовний пласт, який ще належить відкрити.

Шевченкіана Ірини ГуртовенкоШевченкіана Ірини ГуртовенкоШевченкіана Ірини ГуртовенкоШевченкіана Ірини ГуртовенкоШевченкіана Ірини ГуртовенкоШевченкіана Ірини ГуртовенкоШевченкіана Ірини ГуртовенкоШевченкіана Ірини Гуртовенко


Дата публікації: 8-02-2014
Переглядiв: 936 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав