У бронзі та граніті

Новини » Події » У бронзі та граніті

У бронзі та гранітіУ Сумах на Меморіалі «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» відкриють Алею командармів. Три бюсти мають з’явитись на початку вересня.

Зокрема, мова йде про таких героїв, як Борис ГРОМОВ, Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ та Сергій ОШОМОК.

Всі вони, повідомив перший заступник голови Сумської обласної організації Українського Союзу ветеранів Афганістану «СОВЕАФ» Володимир ПАНЧЕНКО, воювали у складі 40-ї Армії – саме тієї, що у 1941 році була сформована на Сумщині, у 1943-му звільняла Суми від німецько-фашистських загарбників, і яку відновили у 1979 році для війни в Афганістані.

«Меморіал присвячується всім воїнам, які пройшли пекло війни, і передусім, землякам», – зазначив Володимир Панченко.

Наразі тут уже споруджено церкву Іоанна Воїна, створено Музей військової техніки просто неба, встановлено бюст Герою Радянського Союзу, автору та ініціатору створення технічних засобів Повітряно-десантних військ, генералу Василю МАРГЕЛОВУ. Втім, територія дозволяє розширити комплекс.

На думку головного архітектора Сум Володимира БИКОВА, розташування Меморіалу не випадкове. Поблизу знаходиться Кадетський корпус, тож можна говорити про створення великого комплексу, що зберігатиме пам’ять про доблесне минуле земляків, виконуватиме виховну та духовну функції.

«Із архітектурної точки зору все вписується в містобудівне завдання. Церква, пам’ятник, техніка. Нові бронзові бюсти стоятимуть на гранітних постаментах. Тобто мова йде про капітальні архітектурні об’єкти. І це – правильно: якщо будувати, то навіки», – заявив він.

Невдовзі тут мають «посадити» Сад каменів, збудувати фонтан, а також провести комплексний благоустрій території – встановити лави і зробити освітлення. А з часом, повідомили воїни-афганці, вони хотіли б побудувати Алею Героїв і розмістити на ній бюсти всіх 12-ти командирів, які стояли на чолі 40-ї Армії – від початку Великої Вітчизняної війни й до закінчення бойових дій в Афганістані.


Дата публікації: 15-08-2013
Переглядiв: 822 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав