Суми – Канів: на шляху до Кобзаря

Новини » Культура » Суми – Канів: на шляху до Кобзаря

Суми – Канів: на шляху до КобзаряСпівробітники Сумської обласної наукової бібліотеки спільно з ЦСГР «Рідний край» у рамках просвітницько-презентаційного проекту «Разом відкриваємо перлини рідного краю» здійснили експедиційну поїздку до Канева Черкаської області. Подорож була організована у рамках підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Як розповів краєзнавець Сергій П’ЯТАЧЕНКО, бібліотекарі відвідали Свято-Успенський собор ХІІ ст., в якому з 20 по 22 травня 1861 р. стояла домовина з прахом Кобзаря, і звідкіля він розпочав всій останній шлях на Чернечу гору.

Сумчани познайомилися з новою експозицією Шевченківського Національного заповідника. Вони були приємно вражені численними експонатами, які в Шевченківському Домі репрезентують Сумщину: «Чигиринський Кобзар. Гайдамаки» (1844 р.), надрукований сумчанином Іваном Лисенковим, мистецька Шевченкіана, що представлена картинами Никанора Онацького, скульптурами Івана Кавалерідзе, ескізними роботами з оздоблення музею Василя Кричевського, розписаною бандурою роменського кобзаря Євгена Адамцевича.

Сумські книголюби побували в науковій бібліотеці заповідника, де зустрілися зі своїми колегами. Заслужений працівник культури, провідний науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Зінаїда ТАРАХАН-БЕРЕЗА презентувала свою нову монографію «Заворожи мені, волхве… Тарас Шевченко та Михайло Щепкін», яка вийшла напередодні 200-річного ювілею Т. Г. Шевченка та 225-річчя з дня народження геніального актора М. Щепкіна. Сумчани подарували науковій бібліотеці Національного заповідника Тараса Шевченка в м. Каневі книгу-альбом «Майстри декоративно-ужиткового мистецтва Сумщини».

Працівники бібліотеки поклонилися праху Великого Кобзаря і поклали до підніжжя Кобзаря квіти. На могилі Тараса вони читали його вірші із «Кобзаря», видання 1927 року.

«Сердечна подяка нашим новим канівським друзям – виконавчому директору туристичної асоціації Канівщини Наталії ЛУКОВЕЦЬ та патріарху екскурсоводів Шевченківського заповідника Віктору ТАРАХАНУ, який майже 50 років віддано служить Кобзарю, ведучи розповіді про Т. Шевченка на 10 мовах народів світу, - розповів Сергія Пятаченко. - 11 квітня у Каневі відбулася Всеукраїнська народна екологічна акція «Живий пам’ятник природи – Тарасові Шевченку», під час якої був висаджений Шевченків гай. Сумські вчителі висадили саджанці лип, - дерева, яке здавна прикрашає Суми. З трепетом ми дивилися на перші зелені листочки сумських липок. Благодатна канівська земля і любов людей допомогли усім саджанцям прижитися», - додав він.

Річка життя Тараса Шевченка – Дніпро. Божественні краєвиди канівських гір, життєдайна сила Дніпрової води, натхненне слово Поета подарували незабутні враження сумським бібліотекарям.

Нагадаємо, що Суми беруть участьу загальнонаціональному проекті, присвяченому 200-річчю Тараса Шевченка «Суми-Канів: Шлях до Кобзаря». Планується встановити пам’ятний знак «Квітка міста Суми» у Каневі на Алеї міст України. Організовано збір коштів на виготовлення знаку - через спеціальний благодійний фонд «Квітка міста Суми».

Суми – Канів: на шляху до КобзаряСуми – Канів: на шляху до КобзаряСуми – Канів: на шляху до КобзаряСуми – Канів: на шляху до КобзаряСуми – Канів: на шляху до КобзаряСуми – Канів: на шляху до КобзаряСуми – Канів: на шляху до Кобзаря


Дата публікації: 12-06-2013
Переглядiв: 1714 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав