Як порятувати Сумку: екологи радять. ДОДАНО ВІДЕО

Новини » Міське господарство » Як порятувати Сумку: екологи радять. ДОДАНО ВІДЕО

Як порятувати річку Сумку, зробити її повноводною, створити сприятливий гідрологічний режим? З такими питаннями за ініціативи міського голови, звернулися до сумських екологів та гідрологів посадовці міської ради.

Сумка є однією з приток Псла та відноситься до малих річок, які сьогодні через значні антропогенні та техногенні навантаження втратили не тільки свою колишню привабливість, а і перетворюються у брудні водотоки.

На ділянці між мостами по вулиці Горького та проспекту Шевченка річка Сумка тече у коробі із гранітних блоків. Гідроспоруда, яка розташована під мостом на проспекті Шевченка, має водозливну споруду із двох металевих труб із шандорами, а також водоскид у вигляді двох залізобетонних лотків. На даний час гідроспоруда знаходиться в аварійному стані та потребує капітального ремонту, має місце значна просадка плит кріплення.

«Влітку протягом останніх років Сумка через порушення гідрологічного режиму перетворюється у водотік із майже стоячою водою, яка через високі температури, інтенсивний розвиток водної рослинності, надходження неочищених поверхневих дощових вод з міської території значно забруднюється, що сприяє цвітінню води, - розповіла начальник відділу екології та енергозбереженняСвітлана МАРТИНЕНКО. – До розгляду проблеми відродження водності річки ми залучили спеціалістів Сумського обласного управління водних ресурсів, Сумської філії державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпродіпроводгосп». На думку спеціалістів, вирішення питання полягає у комплексному підході до розв’язання проблеми».

Наразі фахівці виділили кілька першочергових завдань:

1. Дотримання режимів використання прибережних захисних смуг річки.

2. Капітальний ремонт аварійної гідроспоруди під мостом на проспекті Шевченка, що дозволить підтримувати водність річки у післяпаводковий період.

3. Поглиблення русла річки між мостами по вулиці Горького і проспекту Шевченка.

4. Проведення заходів з регулювання води і культуртехнічних робіт на ділянці русла між мостами на проспекті Шевченка та по вулиці Троїцька.

5. Будівництво підпірної споруди під мостом на вулиці Троїцька.

Спеціалісти запропонували ряд варіантів з підтримання водності річки влітку. Їх три, і кожен з них потребує певних коштів.

Перший з них - обводнення за допомогою приспусків води із Косівщинського водосховища. На даний час на Косівщинському водосховищі є лише донний водовипуск, який не може забезпечити регулювання водності річки Сумка. Для підтримання сприятливого гідрологічного режиму необхідне облаштування регулюючої гідроспоруди на Косівщинському водосховищі.

Другий варіант - подача води в русло річки Сумка насосною станцією із Псла нижче вулиці Троїцької.

Ще один шлях – подача води в русло річки Сумка в район мосту по вулиці Горького із існуючого технічного водоводу.

За інформацією директора Сумської філії ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп» Василя ПОЛІЩУКА, доцільність виконання заходів, обсяги будівельних робіт, а також остаточну вартість можливо визначити лише після виконання детальної топогеодезичної зйомки. Для цього необхідно близько 10 тисяч гривень.

 

Всі заходи з підтримання сприятливого гідрологічного режиму Сумки мають ознаки природоохоронних, тому їх фінансування доцільно розглядати за кошти фонду охорони навколишнього природного середовища.

Водночас, враховуючи їх значну вартість та повноваження облдержадміністрації у галузі охорони водних ресурсів, перший заступник міського голови Андрій ГАЙДАБРУС доручив відділу екології та енергозбереження підготувати відповідні пропозиції з вивчення питання до Сумської облдержадміністрації та Сумської обласної ради.


Дата публікації: 3-06-2013
Переглядiв: 1028 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав