11 квітня в Каневі відбулася Всеукраїнська акція «Живий пам’ятник природи – Тарасові Шевченку», присвячена 200-річчю з дня народження Кобзаря.
Ініціаторами події стали освітяни та краєзнавці Полтави і Сум, зокрема викладачі, науковці і митці з Полтавського педагогічного університету ім. В.Г. Короленка та вчителі української мови і літератури, представники громадського об’єднання «Рідний край» із Сум.
«Акція стала складовою загальнонаціонального проекту «Міста України – Шевченківському Каневу», яким передбачено створення єдиного цілісного природно-ладшафтного й архітектурно-історичного комплексу шевченківської тематики «Шлях до Кобзаря», - говорить сумський краєзнавець Юрій П’ЯТАЧЕНКО.
У цьому екологічному «шевченківському проекті», підтриманому канівською громадою і мерією, також взяли участь ентузіасти-шевченколюби з різних земель України: Звенигородщини, Козелеччини, Львова, Дніпропетровська, Таращі, Нікополя, Києва, а Божої благодаті у висаджені дубового гаю побажали настоятель Успенського собору отець Георгій і священик отець Володимир.
Учасниками природозбережувальної акції було висаджено понад 200 саджанців дубків, лип та оцтового дерева. Відтепер тут є і частинка Сум – липова алея.
Делегація сумських учителів ознайомилися з духовними і мистець скарбами Канева, відвідала Національний заповідник «Могила Тараса Шевченка», поклала квіти до пам’ятника Кобзарю.
Найдосвідченіший канівський екскурсовод-шевченкознавець Віктор ТАРАХАН у залах реконструйованого Музею Тараса Шевченка провів для сумчан спеціальну екскурсію «Акцентовані шевченківські діалоги».
«Ця акція стала олюдненим прикладом національної толоки всіх українців навколо ідеї створення у Каневі Духовної столиці світового українства, - наголошує Юрій П’ятаченко.
Утім, партнерство між сумчанам та канівчанами на цьому не завершується. Адже творчість Великому Кобзаря надихає на нові проекти та співпрацю. Продовження буде, переконують сумські краєзнавці…