У Сумах підтримали законопроект щодо врегулювання продажу алкоголю

Новини » Міська влада » У Сумах підтримали законопроект щодо врегулювання продажу алкоголю

У Сумах підтримали законопроект щодо врегулювання продажу алкоголюУ Сумах обговорили та підтримали законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Про це йдеться у листі на ім’я заступника Голови Верховної Ради України Руслана КОШУЛИНСЬКОГО.

Висловлюючи цілковиту підтримку намірів щодо законодавчого врегулювання правовідносин у сфері роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом, Сумська міська рада відзначає, що внесення змін до закону є надзвичайно важливим і вчасним.

Адже у Сумах, як і в інших містах України, є гострою проблема у сфері роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом, в тому числі продажу у кіосках, ввечері та вночі, у місцях поблизу закладів освіти. Все це сприяє збільшенню злочинів та правопорушень, зростанню захворюваності населення, його смертності. Міська влада постійно отримує скарги сумчан з цього приводу.

Торік у січні міська рада направляла звернення до Верховної Ради України щодо нагальної необхідності законодавчого врегулювання правовідносин у сфері роздрібної торгівлі пивом, алкогольними та слабоалкогольними напоями.

Заходи, які застосовуються Сумською міською радою та її виконавчим комітетом: обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива з 22.00 до 08.00, заборона цілодобових режимів роботи магазинів на території міста, через невпорядкованість законодавчої бази, не є достатньо ефективними.

Поряд з цим, важливою є економічна складова проблеми, враховуючи значні надходження до місцевого бюджету від сплати за придбання ліцензій на право роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в м. Суми. Протягом минулого року за їх придбання до бюджету надійшло близько 6 млн. грн.

Обговоривши на засіданні профільної депутатської комісії за участю представників територіальної громади міста положення законопроекту, у міській раді підтримують наступні пропозиції:

  • збільшити мінімальну торговельну площу точки продажу алкогольних напоїв з 20 до 30 кв. м. і запровадити такі самі вимоги до продажу пива;
  • законодавчо визначити необхідність голографічних захисних елементів на марках акцизного податку для маркування алкогольних напоїв;
  • заборонити продаж алкогольних напоїв, пива та натуральних вин у радіусі 200 метрів від наявних земельних меж загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, на території автозаправних станцій, з 22.00 до 08.00 (крім продажу на розлив у закладах ресторанного господарства), особам, що перебувають у стані алкогольного сп’яніння;
  • законодавчо визначити право органів місцевого самоврядування запроваджувати додаткові обмеження місць та часу продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Додамо, що на сесії 27 березня Сумська міська рада визначила приміщення ще 9 магазинів місцями, де забороняється роздрібна торгівля алкогольними напоями, враховюучи, що там систематично продавали спиртне у нічний час, не зважаючи на рішення міської ради щодо обмеження продажу з 22.00 до 8.00.


Дата публікації: 5-04-2013
Переглядiв: 1110 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав