Про результати роботи спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції за 9 місяців 2012 року

Городянину » Запобігання проявам корупції

За 9 місяців 2012 року згідно статистичних даних спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції в Сумській області складено та направлено до суду 73 адміністративні протоколи за порушення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», з яких судами по 70 адміністративних справах вже прийнято рішення, з них: на 62 порушників антикорупційного законодавства накладено штраф, 8 справ про адміністративне правопорушення закрито.

Збитки, завдані корупційними правопорушеннями протягом 9 місяців 2012 року склали 32990 гривень, з них вже відшкодовано - 20697 гривень, сума накладеного штрафу склала 62125 гривень.

Аналіз кількісного складу осіб, яких протягом 9 місяців 2012 року притягнуто до адміністративної відповідальності, дає змогу виявити сфери, де вчинюється найбільша кількість корупційних правопорушень. Так, у числі притягнутих до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень 18 (29%) посадових осіб органів місцевого самоврядування, 8 (12,9%) посадових осіб юридичних та фізичних осіб, по 6 (по 9,7%) державних службовців, службових осіб і працівників державної кримінально-виконавчої служби та посадових і службових осіб інших органів державної влади, 5 (8%) посадових осіб юридичних осіб публічного права тощо.

Вищезазначене засвідчує, що найбільше корупційних правопорушень вчинюється саме в органах місцевого самоврядування – 18 із 62 рішень судів, якими підтверджено факти вчинення корупційних правопорушень.

Найбільш поширеним видом корупційних правопорушень за 9 місяців 2012 року на території Сумської області є порушення встановлених законом обмежень щодо використання службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з метою одержання за це неправомірної вигоди.

За вчинення цього корупційного правопорушення до адміністративної відповідальності притягнуто 43 (69,4%) особи, 8 (12,9%) судових рішень підтвердили факти пропозиції або надання неправомірної вигоди (стаття 172-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення), 5 (8%) – порушень обмеження щодо сумісництва та суміщення посад з іншими видами діяльності (стаття 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення), 3 (4,8%) – порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (стаття 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тощо.

 


Дата публікації: 27-12-2012
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав