Податківці попереджають: торгівля алкоголем – тільки за встановленими правилами

Новини » Події » Податківці попереджають: торгівля алкоголем – тільки за встановленими правилами

20 вересня, з метою роз’яснення особливостей законодавства щодо механізму реалізації алкогольних виробів, сумські податківці запросили до розмови підприємців, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями.

Під час зустрічі мова йшла про недопущення реалізації підакцизної продукції з порушенням вимог Постанови КМУ від 05.08.11 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», Закону України від 19.12.95 №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Податкового кодексу України.

Особлива увага була приділена державній дисципліні цін суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, які здійснюють оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями за наявності ліцензій. Про штрафні санкції, а це, як мінімум, 5 тисяч грн., у разі недотримання законодавства, зазначила представник Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів ДПС України у Сумській області.

«Фіскальний чек – документ факту реалізації продукції, який, у разі перевірки, і виявить правопорушення» - наголосила Надія ОЛІЙНИКОВА, начальник відділу контролю за проведенням готівкових розрахунків ДПІ у м. Сумах.

Також ще раз порушувалися питання заборони продажу неповнолітнім особам алкогольних та тютюнових виробів. Адже заборону реалізації алкоголю після 22.00 ніхто не скасовував.

Податківці закликають підприємців до чесного та прозорого ведення бізнесу, що є невід’ємною складовою європейського цивілізованого суспільства.

Зауважимо, що у вересні співробітниками податкової міліції перевірялася законність зберігання та реалізації лікеро-горілчаних і тютюнових виробів суб’єктами підприємницької діяльності.

Нажаль, були встановлені факти порушення законодавства. Зокрема, в одному з магазинів на вулиці Охтирській лікеро-горілчані та тютюнові вироби продавали без відповідної ліцензії на таку діяльність, документів про походження алкогольних напоїв та цигарок, сертифікатів їх відповідності та якості тощо. Тож з обігу були вилучені лікеро-горілчані вироби загальною вартістю 26 тисяч гривень та тютюнові вироби на суму близько 7 тис. гривень. Триває з’ясування походження вилученого товару, його якості та постачальників.

Подібний факт зафіксований і у магазині по вул. Комсомольській, де на момент перевірки у підприємця також не було дозвільних документів на торгівлю лікеро-горілчаними товарами та їх походження. Тому алкоголь на суму 5,5 тис. грн. з обігу вилучили.


Дата публікації: 21-09-2012
Переглядiв: 1246 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав