Щоб не залишитися осторонь виборчого процесу

Новини » Події » Щоб не залишитися осторонь виборчого процесу

Щоб не залишитися осторонь виборчого процесу30 липня 2012 року Центральна виборча комісія оголосила про початок виборчого процесу чергових виборів народних депутатів України, що відбудуться 28 жовтня 2012 року. Аби стати повнопроавним учасником виборчого процесу та реалізувати своє конституційне право, нагадуємо виборцям про ті кроки, які вони мають для цього здійснити.

Парламентські вибори пройдуть за змішаною системою: за партійними списками та в мажоритарних округах. Кандидатів в народні депутати України обирають по двом виборчим бюлетеням. У першому - список політичних партій, а в другому - список кандидатів в народні депутати від одномандатного округу. Номери одномандатних виборчих округів по м. Суми – №157 (центр — м. Суми) та №158 (центр — м. Білопілля).

До їх меж входять:

  • по округу №157 - Ковпаківський район, частина Зарічного району м.Суми (виборчі дільниці №№ 590884-590895, 590926-590943, 591015), село Піщане з населеними пунктами Піщанської сільської ради;
  • по округу №158 - частина Зарічного району м.Суми (виборчі дільниці №№ 590896-590925, 590944-590946), Білопільський, Краснопільський, Сумський райони.

Тепер докладніше про виборчий процес. З 8 жовтня на кожній виборчій дільниці будуть знаходитись попередні списки виборців. До тих пір, поки дільничні виборчі комісії не отримали попередні списки виборців, перевірити свої дані можна лише одним способом — прийти особисто до відділів Реєстру виборців Зарічного та Ковпаківського районів м. Суми (майдан Незалежності, 2, 5 поверх, каб.89), або зателефонувати по телефонам: 63-29-39, 60-01-64.

До 12 жовтня включно кожен виборець отримає іменне запрошення, в якому Вас повідомлять про включення до попереднього списку виборців на виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, які постійно нездатні самостійно пересуватись, буде повідомлено про можливість проголосувати за місцем перебування.

Тим виборцям, які нездатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної виборчої комісії на підставі їх власноручно написаної заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування. Така заява разом із довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години 26 жовтня. У разі бажання виборця з відміткою «НСП» голосувати у приміщенні виборчої дільниці, він письмово або особисто повідомляє виборчу комісію до 12 години 27 жовтня.

Якщо Ви не отримали запрошення, або в ньому містяться помилки у Ваших персональних даних, то необхідно звернутись до дільничної виборчої комісії або до відділів ведення Державного реєстру виборців Зарічного та Ковпаківського районів м. Суми та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців. З собою необхідно мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України. Заяви про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися приймаються до 22 жовтня включно.

Тим виборцям, які у день виборів будуть у відрядженні, на лікуванні тощо, в тому числі членам окружних та дільничних виборчих комісій, - законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування, не змінюючи виборчої адреси. Для цього необхідно звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців у місці свого тимчасового перебування в день виборів або за своєю виборчою адресою з відповідною заявою.

Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме - виборчу дільницю. У списках нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відповідним відділом ведення Реєстру виборців. Якщо виборець, який тимчасово змінив своє місце голосування, вирішить голосувати вдома, за місцем реєстрації, йому необхідно повернути видане йому посвідчення до того відділу, який його видав. Але все це можливо тільки до 22 жовтня включно, оскільки в цей день у Реєстрі виборців починається формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться.

До уточненого списку виборців, який на виборчих дільницях буде знаходитися з 26 жовтня, включаються громадяни, що змінили місце голосування за власними заявами.

А чи є гарантія, що на старому місці вони не проголосують? Гарантія така є. Функціонуюча у Державному реєстрі виборців підсистема виявлення кратних включень (двійників) унеможливлює включення одного і того ж виборця до списків на різних дільницях.

Щоб не залишитися осторонь виборів, потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у списках виборців. Тим самим Ви внесете свій внесок у гідне проведення виборів. І не забудьте прийти проголосувати. Результат виборів залежить лише від Вас!

* * *

Адреса відділів ведення Державного реєстру виборців Зарічного та Ковпаківського районів м. Суми: майдан Незалежності, 2, 5 поверх, каб. 89.

Графік прийому виборців: з понеділка по четвер — з 8.00 до 17.15; п’ятниця — з 8.00 до 16.00.

Вихідні дні: субота, неділя.

Телефони для довідок: 63-29-39, 60-01-64, 63-27-19.


Дата публікації: 29-08-2012
Переглядiв: 2208 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав