2012 — це не тільки Євро...

Новини » Події » 2012 — це не тільки Євро...

2012 — це не тільки Євро...Цей рік залишиться в історії нашої держави і запам'ятається не тільки завдяки футбольному чемпіонату, а й не менш важливій події — виборам до Верховної Ради України, які відбудуться 28 жовтня. І хоча, здавалося б, ще є час, потурбуватися про те, аби Ви не втратили можливість проголосувати, варто вже сьогодні.

З таким зверненням-нагадуванням до Вас, шановний Виборцю, звертається особисто ваш Відділ ведення Державного реєстру виборців, текст якого наводимо нижче.

* * *

«Хочу розповісти, що нового буде для виборця на цих виборах і які права у нього є. Перш за все, традиційно, під нові вибори набрав чинності новий закон про ці вибори. Знову маємо нову виборчу систему – змішану, точніше пропорційно-мажоритарну та нову дату виборів – останню неділю жовтня. Обирати будемо за двома виборчими бюлетенями, з яких один – пропорційний, тобто партійний, інший – мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому - список громадян, які виявили бажання служити Вам в якості народного депутата.

На кому зупинити свій вибір, Вам розкажуть кандидати і їх агітатори, що робити з бюлетенями – навчать члени виборчої комісії. Натомість я розповім про Ваше майбутнє перед виборами.

Отже, днів за п'ятнадцять до дня голосування Вам принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомлять, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо Вас запросили, і Ваші прізвище, ім'я, по батькові вказані правильно, - значить все у Вас добре!

А якщо Вас не запросили, то це привід прийти самому або до Вашої дільничної комісії, або до нас — у відділ ведення Державного реєстру виборців. Ми знаходимося у приміщенні Сумської міської ради (майдан Незалежності, 2), п’ятий поверх, каб. №89. Приходити потрібно з паспортом. Перевірити свої дані або отримати консультацію, Ви можете за телефонами 63-29-39, 60-01-64, 63-27-19.

На виборчій дільниці з 10 жовтня будуть знаходитись попередні списки виборців, з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органів ведення Державного реєстру виборців Зарічного та Ковпаківського районів м. Суми (тобто, до нас), із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. До Вашої заяви необхідно додати документи (копії документів), які підтверджують зазначені в заяві відомості. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п'ять днів до голосування, а саме до 23 жовтня. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться.

Тим виборцям, які не здатні пересуватися самостійно, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути подана до дільничної виборчої комісії до 20.00 останньої п'ятниці перед днем голосування.

Також, закон дозволяє щодо уточнення списку виборців звернутися в суд. Але в будь-якому випадку рішення суду надійде до нас — відділів ведення Державного реєстру виборців. Тому Вам, як виборцю, простіше і легше звертатися безпосередньо до наших відділів. До речі, звертатися можна вже сьогодні, не чекаючи виборів.

Усі члени дільничних та окружної виборчих комісій не пізніше, ніж за п'ять днів до дня голосування, тобто до 23 жовтня, подають заяви до відділів ведення Реєстру про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування. Таке ж право є і у інших громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, лікування, тощо). Для цього необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме - виборчу дільницю. У списках нової дільниці з'являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення Державного реєстру виборців.

Важливий момент: якщо приїжджий виборець скористується своїм правом і тимчасово змінить своє місце голосування, але потім все-таки з якоїсь причини вирішить голосувати вдома, то він повинен буде здати видане йому посвідчення до того відділу, який його видав. Але це можливо тільки до 23 жовтня, оскільки в цей день відділи ведення Державного реєстру виборців починають формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування. Уже за два дні до дня голосування уточнені списки  повинні опинитися на виборчих дільницях.

Щоб не залишитися осторонь виборів, потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у списках виборців. У нас (відділах ведення Державного реєстру виборців) це можна здійснити вже сьогодні. Тим самим Ви зробите свій вклад у належне проведення виборів. Ну і не забудьте, звичайно, прийти проголосувати.

Пам’ятайте, що результат Виборів-2012 залежить лише від Вас, шановний виборцю!

Чекаємо на Вас!

Ваш відділ ведення Державного реєстру виборців»


Дата публікації: 12-06-2012
Переглядiв: 990 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав