Сумські депутати просять парламентарів врегулювати питання продажу алкоголю

Новини » Події » Сумські депутати просять парламентарів врегулювати питання продажу алкоголю

25 січня Сумська міська рада направила звернення до Верховної Ради України щодо нагальної необхідності законодавчого врегулювання правовідносин у сфері роздрібної торгівлі пивом, слабоалкогольними та алкогольними напоями.

Цим зверненням сумські депутати висловлюють свою підтримку ініціативи колег з Черкас та Львова і висловлюють стурбованість з приводу гострої проблеми, яка виникла у сфері роздрібної торгівлі пивом, слабоалкогольними, алкогольними напоями, в тому числі продажу цієї продукції у тимчасових спорудах, у вечірній та нічний час, у місцях поблизу закладів освіти. Як наслідок, це призводить до збільшення правопорушень та злочинів, зростання захворюваності населення, смертності.

"Вважаємо, що до цього часу законодавча влада держави не здійснила всіх необхідних законодавчих обмежень в цій галузі та не приділяє достатньої уваги пропаганді здорового способу життя. Через це Україна вже довгий час серед лідерів по рівню розвитку алкоголізму, зокрема серед дітей та підлітків. Щоденно спостерігаємо тенденцію до поглиблення цієї проблеми і на вулицях нашого міста", - йдеться у зверненні на ім'я голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА.

Депутати місцевих рад намагаються вчинити заходи для запобігання поширенню таких проявів. Проте їхні дії щодо обмеження продажу пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв у вечірній, нічний час та поблизу навчальних закладів не мають достатніх юридичних підстав і тому, на жаль, легко оскаржують суб’єктами господарювання.

Нині у парламентських комітетах розглядається законопроект від 20.12.2011 № 9621 "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення боротьби зі зловживаннями у сфері продажу та споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв". Він встановлює заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) з 22 години вечора до 7 годину ранку, а також заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на відстані менше 200 метрів від загальноосвітніх навчальних закладів.

Законопроект також встановлює заборону споживання алкоголю на вулицях, у парках, скверах, під'їздах жилих будинків та передбачає посилення адміністративної відповідальності (збільшення розміру штрафів) за правопорушення, пов’язані з продажем алкогольних напоїв та їх споживанням.

"Висловлюємо свою цілковиту підтримку цьому законопроекту, вважаючи його першим кроком на шляху до вирішення проблем", - наголошується у зверненні. – "Крім того, вважаємо, що єдиною альтернативою цим пропозиціям може стати законодавче врегулювання можливості застосування таких обмежень органами місцевого самоврядування, шляхом внесення відповідних змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", наділивши представницькі органи місцевого самоврядування самостійно вирішувати порушені питання на місцевому рівні. Сподіваємося на Ваше розуміння важливості цього питання для територіальної громади міста Суми та України в цілому".

Нагадаємо, що наразі триває обговорення регуляторного акту – проекту рішення Сумської міської ради "Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) на території міста Суми". Ним передбачається обмежити реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) на території міста Суми у стаціонарних об’єктах торгівлі, крім підприємств ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани, тощо), щодня з 22.00 до 8.00. Пропонується також заборонити торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) у тимчасових спорудах торговельного призначення.


Дата публікації: 31-01-2012
Переглядiв: 1243 | Коментарів: 0  


Рекомендуємо до перегляду:

Інформаційне повідомлення

Не зареєстровані не можуть залишати коментарі. Зареєструйтесь


Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав