Публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.
Закон України "Про доступ до публічної інформації" та Указ Президента України "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.
Надання публічної інформації виконавчими органами Сумської міської ради здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету від 16.07.2013 №340 "
Надання публічної інформації здійснюється у відповідь на запит на отримання публічної інформації.
Запит може бути індивідуальним або колективним. Запит на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:
Запити щодо надання публічної інформації від фізичних, юридичних осіб та громадських організацій без статусу юридичних осіб приймаються у Сумській міській раді у робочі дні (з понеділка до четверга – з 8.00 до 17.15, у п’ятницю – з 8.00 до 16.00, перерва - з 12.00 до 13.00) у каб. № 11 (сектор забезпечення доступу до публічної інформації), тел.: 70-06-11.
письмово: Сумська міська рада, пл. Незалежності, 2, м. Суми, 40000.
факсом: 70-06-11 (сектор розгляду запитів на публічну інформацію)
на електронну пошту: zapyt@meria.sumy.ua (з вказанням теми: "Запит на доступ до публічної інформації").
У виконавчому комітеті Сумської міської ради визначені місця для роботи запитувачів - у холі адмінбудівлі (пл. Незалежності, 2) та у секторі розгляду запитів на публічну інформацію. У струкутрних підрозділах, розташованих у окремих приміщеннях, також облаштовані місця для роботи запитувачів.
Згідно з Законом "Про доступ до публічної інформації", відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, термін розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.
Відповідно до статті 23 Закону "Про доступ до публічної інформації", рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника (міського голови) або суду.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Запитувач має право оскаржити:
1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;
2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;
3) ненадання відповіді на запит на інформацію;
4) надання недостовірної або неповної інформації;
5) несвоєчасне надання інформації;
6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.