721

Документи » Рішення виконавчого комітету » № 721 від 4.12.2009

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ


від "04" грудня 2009 р № 721
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора м. Суми від 26.11.09 року № 3693 вих на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 488 від 10.10.08

Прокурором м. Суми 26.11.2009 року внесено протест № 3693 вих на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 488 від 10.10.08 «Про тарифи на послуги з теплопостачання, що надаються на базі міського цілісного майнового комплексу по виробництву та транспортуванню тепла та електричної енергії ТОВ „Сумитеплоенерго”. У протесті прокурор зазначає, що вказане рішення виконавчого комітету є незаконним та підлягає скасуванню, оскільки прийнято з порушенням статей 9, 36 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», у зв’язку з тим, що виконавчим комітетом Сумської міської ради не було дотримано мінімального строку, передбаченого для оприлюднення проектів регуляторних актів.

Проаналізувавши вимоги прокурора та норми чинного законодавства України з даного питання, повідомляємо наступне. Відповідно до статті 24 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України. Згідно до частини 2 статті 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу можуть оприлюднюватися шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.

Проект рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про тарифи на послуги з теплопостачання, що надаються на базі міського цілісного майнового комплексу по виробництву та транспортуванню тепла та електричної енергії ТОВ „Сумитеплоенерго”, як проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднено на сайті Сумської міської ради 09.09.2008 року, в газеті «Суми і сумчани» 12.09.2008 року. Таким чином, строк з моменту офіційного оприлюднення вищезазначеного проекту рішення виконавчого комітету Сумської міської ради до моменту його прийняття склав 31 календарний день. Крім того, відповідно до статті 3 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» його дія не поширюється на здійснення регуляторної діяльності, пов’язаної з прийняттям актів, якими доводяться до відома фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань рішення органів, які є вищестоящими по відношенню до органів, які приймають ці акти. Тобто, рішення по встановленню (погодженню) змін тарифів на житлово-комунальні послуги, що приймаються виключно у разі змін на державному рівні економічних складових тарифу та не містять додаткових норм по коригуванню інших складових тарифів, можуть підпадати під дію цієї статті Закону. Під час прийняття представництвом Держкомпідприємництва рішень щодо належності проекту рішення про встановлення (погодження) тарифів на житлово – комунальні послуги до категорії регуляторних актів можна брати до уваги висновок щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат, пов’язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням теплової енергії, наданням послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води, що надається Державною інспекцією з контролю за цінами, або її територіальними органами у порядку встановленому Мінекономіки (лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 02.10.2008 року № РЗ- 74 «Про надання роз’яснення»).

Висновок щодо розрахунку економічної обґрунтованості планових витрат на виробництво послуг з теплопостачання ТОВ «Сумитеплоенерго» був наданий Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області від 22 липня 2008 року № 147-152. Протягом строку, відведеного на прийняття зауважень та пропозицій ТОВ «Сумитеплоенерго» ще отримало висновки Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області щодо скоригованих планових витрат від 13 серпня 2008 року № 185-190 та від 06 жовтня 2008 р. № 359-367 з урахуванням змін ціни на газ, електричну енергію на державному рівні, які були враховані при прийнятті рішення виконавчого комітету № 488 від 10.10.08 року. Отже, при прийнятті виконавчим комітетом Сумської міської ради рішення № 488 від 10.10.08 року враховано всі вимоги чинного законодавства України з питань, які регулюють житлово-комунальну сферу та засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Виходячи з вищевикладеного, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись частиною 1 статті 52 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Протест прокурора м. Суми на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 10.10.2008 року № 488 «Про тарифи на послуги з теплопостачання, що надаються на базі міського цілісного майнового комплексу по виробництву та транспортуванню тепла та електричної енергії ТОВ „Сумитеплоенерго” відхилити. 
  2. Про прийняте рішення повідомити прокурора м. Суми. 
  3. Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Панченка В.М. 

 

Міський голова Г.М.Мінаєв


Дата публікації: 17-12-2009
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав