603

Документи » Рішення виконавчого комітету » № 603 від 3.11.2009

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ


від "03" листопада 2009 р № 603
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора міста Суми від 09.10.09 №3125 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 28.07.09 №381 «Про погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми»

Прокурором м. Суми внесено протест від 09.10.2009 року №3125 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 28.07.09 №381 «Про погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми». У протесті прокурора зазначено про те, що згідно з пунктом 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року №529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» виконавець зобов’язаний довести розрахунок тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до відома власників житлових будинків, квартир, нежитлових приміщень у житлових будинках та інших споживачів послуг шляхом проведення щодо кожного будинку громадських слухань.

У протесті також зазначено, що розрахунки тарифів були надані на розгляд виконавчого комітету Сумської міської ради без результатів громадських обговорень. Вказане рішення виконавчого комітету Сумської міської ради прокурор вважає незаконним та вимагає скасувати його. Проаналізувавши вищевикладене та норми чинного законодавства слід зазначити наступне.

Пунктом 1 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року №529 зазначено, що цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Опротестоване рішення виконавчого комітету Сумської міської ради, як вбачається з його преамбули, прийнято на виконання пункту 1 рішення Сумської міської ради від 24 червня 2009 року №2777-МР «Про пропозиції виконавчому комітету Сумської міської ради щодо розгляду питання корегування діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми», статті 55 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», коефіцієнтів співвідношень мінімальної тарифної ставки передбачених Галузевою угодою житлово-комунального господарства на 2007-2009 роки, пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Тобто, метою прийняття даного рішення є не погодження нових тарифів, а внесення відповідних змін до діючих тарифів, затверджених попередніми рішеннями виконавчого комітету Сумської міської ради від 04.09.06 № 485 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій» (зі змінами та доповненнями) та від 31.10.06 № 580 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для балансоутримувачів та виконавців послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває у комунальній власності», прийнятих у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року №560 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

Крім того, на виконання вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України вчинені відповідні дії, а саме: - на офіційному сайті Сумської міської ради оприлюднені тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; - 20.08.2006 року міським головою міста Суми проводились громадські слухання щодо перегляду цін на житлово-комунальні послуги; - 06.10.2006 року в газеті «Суми і сумчани» №40 (413) були надані відповіді на запитання сумчан, які надійшли під час громадських слухань щодо тарифів на житлово-комунальні послуги. У зв’язку з прийняттям зазначеної вище постанови Кабінету Міністрів України та прийнятих відповідно до неї рішень виконавчого комітету Сумської міської ради виникли правовідносини, які на сьогоднішній день тривають. Згідно зі статтею 5 Цивільного кодексу України, акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі.

Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав і обов’язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. Внесення відповідних змін до діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проведені на підставі розрахункових матеріалів, наданих підприємствами, які на конкурсних засадах отримали право на обслуговування житлових будинків, споруд та прибудинкових територій, у подальшому оприлюднені на офіційному сайті Сумської міської ради та розміщенні в офіційному віснику Сумської міської ради. Враховуючи вищевикладене, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись частиною 1 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Протест прокурора міста Суми від 09.10.2009 року №3125 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 28.07.09 №381 «Про погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми» відхилити. 
  2. Внести зміни до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 28.07.2009 року №381 «Про погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми», а саме:
    2.1. Назву рішення викласти в наступній редакції: «Про погодження змін до тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми»;
    2.2. Пункт 1 рішення викласти в наступній редакції: «Погодити внесення змін до тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Суми, по кожному будинку окремо, згідно з додатками 1-14». 
  3. Повідомити прокурора про прийняте рішення. 4. Організацію виконання даного рішення покласти на заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Панченка В.М. та Бондаря А.П. згідно з розподілом обов’язків. 
Міський голова Г.М. Мінаєв


Дата публікації: 30-11-2009
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав