412

Документи » Рішення виконавчого комітету » № 412 від 04.08.2009

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ


від "04" серпня 2009 р № 412
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора Сумської області від 07.05.09 № 08-08-01-193 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 11 березня 2009 року № 149 «Про порядок подання документів для погодження тарифу з перевезення пасажирів на регулярних міських маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі у м.Суми»

Прокурором Сумської області внесено протест № 08-08-01-193 від 07.05.2009 року на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 11 березня 2009 року № 149 «Про порядок подання документів для погодження тарифу з перевезення пасажирів на регулярних міських маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі у м. Суми». У вказаному протесті прокурор зазначає, що вказане рішення суперечить закону і підлягає скасуванню з наступних підстав. У відповідності до статті 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, встановлення в порядку і межах, визначених законодавством тарифів щодо оплати комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади, а також, погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.

Згідно зі статтею 10 Закону України „Про автомобільний транспорт" реалізація єдиної тарифної політики передбачає затверджену центральним органом виконавчої влади з питань автомобільного транспорту методику розрахунку тарифів за видами перевезень. На виконання вимог Закону України „Про автомобільний транспорт" Міністерством транспорту України прийнято наказ від 25.06.2003 «Про затвердження Методичних рекомендацій визначення рівня тарифів на послуги пасажирського автотранспорту загального користування».

У підпункті 1.1 та пункті 2 рішення виконавчого комітету іде мова про Методику визначення тарифів на послуги пасажирського автотранспорту загального користування, яка затверджується рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради, що на думку прокурора прямо порушує статтю 10 Закону України „Про автомобільний транспорт", статтю 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" і є перевищенням виконкомом його повноважень. Розглянувши вказаний протест та вимоги чинного законодавства слід зазначити, що рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 11 березня 2009 року № 149 «Про порядок подання документів для погодження тарифу з перевезення пасажирів на регулярних міських маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі у м. Суми» прийняте з метою упорядкування процедури погодження тарифу з перевезення пасажирів на регулярних міських маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі. Зокрема, в зазначеному рішенні вирішується питання про те, куди приватний перевізник подає розрахунок тарифу, які додаткові документи надаються, протягом якого часу відповідний відділ (управління) перевіряє, узгоджує подані документи та готує проект рішення про погодження поданого тарифу, підстави для відмови в погоджені тарифу на перевезення. У зв’язку з тим, що законодавчо порядок погодження тарифу на перевезення ніде не закріплений, зважаючи на положення статті 51 Цивільного кодексу України, дане рішення є єдиним документом, згідно якого можна налагодити роботу по погодженню тарифу. Таким чином розглянувши протест прокурора Сумської області, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись статтею 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Протест прокурора Сумської області від 07.05.09 № 08-08-01-193 на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 11 березня 2009 року № 149 «Про порядок подання документів для погодження тарифу з перевезення пасажирів на регулярних міських маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі у м. Суми» відхилити. 
  2. Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Панченка В.М.

 

В.о. міського голови з виконавчої роботи М.О. Трофименко


Дата публікації: 17-08-2009
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав