215

Документи » Рішення виконавчого комітету » № 215 від 09.04.2009

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ


від "09" квітня 2009 р № 215
м. Суми

Про стан харчування дітей у закладах освіти міста

Заслухавши інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Панченка С.М. та розглянувши матеріали перевірки КРУ в Сумській області щодо стану харчування дітей у закладах освіти міста, виконавчий комітет відзначає що харчування у школах, позашкільних навчальних закладах проводиться у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та відповідно до коштів, затверджених у міському бюджеті на вказані цілі. Сумська міська рада та виконавчий комітет постійно приділяють увагу даному питанню, постійно збільшуючи видатки на харчування для оптимального забезпечення норм харчування у закладах освіти. Так, у міському бюджеті у 2008 році було передбачено коштів на харчування 10 820 582 грн та додатково залучено батьківської плати у сумі 9 310 452 грн. В бюджеті 2009 року передбачено коштів на харчування 13 339 700 грн та планується залучити батьківських коштів на суму 10487400 грн. Однак у ході перевірки організації процесу харчусвання дітей у закладах освіти міста виявлено ряд суттєвих недоліків, а саме:

  — управлінням освіти і науки незадовільно проводилась робота щодо вивчення цін на продукти харчування на ринку міста Суми та Сумської області; — постачання продуктів харчування виконавцями ведеться без наявності документів, які б підтверджували представництво виробника; — при формуванні запасу продуктів харчування на міжтендерний період було перевищено необхідну кількість продуктів харчування; — незадовільно ведеться робота щодо контролю за якістю продуктів харчування та документами, які їх супроводжують; — не відпрацьований механізм та не зазначено у договорах порядок регулювання цін при зниженні їх вартості як на ринку так і у виробника.

Враховуючи викладене вище, керуючись підпунктом 6 пункту «а» статті 32, частиною 1 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

 1.  Інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Панченка С.М. щодо стану харчування дітей у закладах освіти міста прийняти до відома (додається).
 2. Роботу управління освіти і науки Сумської міської ради з питань організації харчування дітей у закладах освіти міста визнати незадовільною.
 3. Вказати заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів Панченку С.М. на незадовільний контроль за здійсненням організації харчування дітей у закладах освіти міста.
 4. Начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Кошовий М.В. заслуговує на притягнення до дисциплінарної відповідальності, але прийняти до уваги, що розпорядженням міського голови від 08.04.09 № 53-к він звільнений із займаної посади.
 5. Управлінню освіти і науки Сумської міської ради погодження підвищення цін постачальника продуктів харчування здійснювати виключно на підставі документів із зазначенням закупівельної ціни та механізму формування кінцевої ціни та з урахуванням аналізу змін середньостатистичних цін на вказані продукти, погодженого управлінням соціально-економічного розвитку.
 6. Правовому управлінню Сумської міської ради (Донцова О.І.) провести аналіз договорів на постачання продуктів харчування у закладах освіти. Управлінню освіти і науки (Данильченко А.М.) спільно з правовим управлінням (Донцова О.І.) та управлінням соціально-економічного розвитку (Левенець М.І.) у разі необхідності розробити форму договору у якому зазначити чіткий механізм регулювання відносин між замовником та виконавцем, в тому числі з питань формування кінцевої ціни та її зміни.
 7. Рекомендувати головному державному санітарному лікарю м. Суми Черняку О.М. провести аналіз перспективних меню закладів освіти з метою оптимізації їх асортименту згідно з санітарними нормами.
 8. Керівникам закладів освіти міста та відповідальним особам за харчування посилити контроль щодо забезпечення дітей різноманітним харчуванням; при отриманні продуктів харчування вимагати відповідні супровідні документи: якісні посвідчення, сертифікати, накладні із зазначенням дати і часу виготовлення та кінцевого терміну реалізації.
 9. Рекомендувати постачальникам продуктів харчування у заклади освіти міста:
  • 9.1. привести ціни на продукти харчування у відповідність до вимог додаткової угоди;
  • 9.2. провести «сторно» в розрахунках з управлінням освіти і науки за поставлену продукцію для харчування дітей за період з 23.03.09 до 07.04.09 згідно з додатковою угодою;
  • 9.3. прозоро формувати ціну за поставлену продукцію з урахуванням відпускної ціни та торговельної надбавки у розмірі 7 %, а на окремі види продуктів – 10-13 % відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації.
 10. Організацію виконання даного рішення покласти на заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Панченка С.М., Панченка В.М. згідно з розподілом обов’язків, контроль – залишаю за собою.

 

Міський голова Г. М. Мінаєв

 

Інформація про стан харчування дітей у закладах освіти міста [131.5 Kb] (cкачувань: 621) або переглянути не завантажуючиДата публікації: 1-05-2009
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав