752

Документи » Рішення виконавчого комітету » № 752

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ


від "04" листопада 2004 р № 752
м. Суми

Про облік дітей і підлітків шкільного віку

На виконання ст. 35 Закону України „Про освіту”, постанови Кабінету Міністрів від 12.04.2000 року №646 „Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку” та рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 18.03.2003року №152 „Про порядок обліку дітей і підлітків шкільного віку”, з метою забезпечення здобуття громадянами України повної загальної середньої освіти управлінням освіти була проведена певна робота.

Проаналізовано пропозиції керівників навчальних закладів щодо ефективного здійснення обліку дітей і підлітків шкільного віку, відпрацьовано механізм охоплення навчанням учнів. Обліку підлягають діти від 6 до 18 років та діти, яким до 1 вересня поточного року виповнилося 5 років, що постійно проживають на території України. З управлінням архітектури та містобудування виявлено архітектурні зміни, що відбулися у місті з вересня 2003 року по вересень 2004 року, уточнено території обслуговування, закріплені за навчальними закладами. Наказами керівників призначено відповідальних та уповноважених за облік дітей у мікрорайонах. З 15 травня по 15 серпня 2004 року працівниками навчальних закладів складено і уточнено списки дітей і підлітків від 6 до 18 років та дітей, яким на 1 вересня виповнилося 5 років. Виявлено, що на території міста проживає 35231 дитина шкільного віку. Різними формами навчання для здобуття повної загальної освіти охоплено 99,99% дітей і підлітків. У спеціальних закладах для дітей з вадами у розвитку навчається 202 дитини м. Суми. Батьки 324 дітей шестирічного віку не виявили бажання віддати їх до школи. Більшість цих дітей відвідують дошкільні заклади, інші – будуть охоплені навчанням у підготовчих групах шкіл за місцем проживання. Разом з тим, без поважної причини не продовжують навчання 35 дітей і підлітків ( 0,09%) віком від 7 до 18 років. З них 31 закінчили 9 класів, 4 не мають базової освіти. Здебільшого це діти з деструктивних сімей. Працівниками шкіл проводиться відповідна робота з батьками, особисто з дітьми по залученню їх до навчання. Пропонуються різні форми організації навчання: індивідуальна, вечірня, екстернат тощо. У порівнянні з минулим роком показник неохоплених учнів навчанням зменшився на 0,04%. За результатами обліку складено статистичний звіт. При проведенні обліку дітей виникали ускладнення через відсутність інформації стосовно списків первинного обліку громадян, що повинні надаватись житлово-експлуатаційними організаціями (п.7 Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку). Виходячи із зазначеного, виконавчий комітет Сумської міської ради

В И Р І Ш И В :

  1. Інформацію начальника управління освіти (Гоман І.А.) про реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 р. №646 „Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку” прийняти до відома. 
  2. Роботу по забезпеченню виконання вказаної постанови продовжити. 
  3. Управлінню житлово-комунального господарства (Трошечко В.В.) призначити уповноважених осіб із числа працівників житлово-комунальних підприємств для виконання роботи, пов’язаної з обліком дітей і підлітків шкільного віку. 
  4. Контроль за виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Москаленко Н.П. 

 

Міський голова В. П. Омельченко


Дата публікації: 15-11-2004
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав