131

Документи » Рішення виконавчого комітету » № 131

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ


від "02" березня 2004 р № 131
м. Суми

Про підсумки роботи із зверненнями громадян у 2003 році

Заслухавши та обговоривши інформацію загального відділу „Про підсумки роботи із зверненнями громадян у 2003 році”, виконавчий комітет Сумської міської ради відмічає, що на виконання вимог Указу Президента України „Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення”, розпоряджень голови обласної державної адміністрації керівництвом міської ради та виконавчого комітету, управліннями і відділами ведеться постійна робота з вищезазначеного питання. Підсумки цієї роботи розглядались на апаратній нараді при міському голові 27 січня 2003 р. та на засіданні виконавчого комітету 27 лютого 2003р. З метою підвищення виконавчої дисципліни прийнято розпорядження міського голови 13 червня 2003р. № 366-р „Про заходи щодо посилення контролю, підвищення персональної відповідальності керівників апарату та виконавчих органів міської ради за виконання покладених на них повноважень”.

За підсумками І півріччя стан роботи із зверненнями громадян розглянуто на апаратній нараді при міському голові 4 серпня 2003 р. У жовтні на засіданні виконавчого комітету міської ради заслухано звіт начальника управління житлово-комунального господарства Єрмоленка Г.М. з вищезазначеного питання. Затверджено графік і порядок проведення особистого прийому громадян керівництвом міської ради, виконавчого комітету щоденно, крім середи (депутатський день). За 2003 рік на особистому прийомі прийнято 1103 громадянина, працівниками загального відділу надано близько 4250 консультацій і роз’яснень. Міський голова, його заступники, керівники виконавчих органів міської ради постійно виступають у „прямому ефірі” на телебаченні (46 виступів ), по радіо, на сторінках газети „Суми і сумчани”, дають інтерв’ю недержавним засобам масової інформації з актуальних проблем, відповіді на наболілі питання мешканців обласного центру. На сторінках газети „Суми і сумчани” започатковано рубрики: „Дозвольте запитати”, „Пишуть люди до газети” та „Сумчани запитують – міський голова відповідає”.

Інформація про роботу із зверненнями громадян у І півріччі 2003 року опублікована у газеті „Суми і сумчани” за 7 серпня 2003 р. Змінено ряд керівників управлінь і спеціалістів, що відповідають за стан роботи із зверненнями громадян. Заступникам міського голови щотижнево надається інформація про стан цієї роботи. У результаті проведеної роботи підвищилась виконавча дисципліна, відповідальність посадових осіб за вирішення питань. На адресу міського голови та виконавчого комітету у 2003 р. надійшло 4078 пропозицій, заяв і скарг громадян, що на 91 (2,2%) менше, ніж за 2002 рік.

На третину зменшилась кількість звернень від інвалідів, учасників війни, втричі – від багатодітних сімей, одиноких матерів, на 20 % - з питань соціального захисту.

Разом з тим, робота із зверненнями громадян потребує системної уваги і контролю. Більш ніж на третину збільшилась кількість звернень з питань охорони здоров’я, майже на 20 % - житлових. Кожне третє звернення стосується питань комунального та дорожнього будівництва, кожне дев’яте - отримане з вищих органів влади. Збільшилась кількість звернень громадян до управлінь житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури та містобудування. Багато нарікань є на роботу сервісного центру Сумської дирекції ВАТ „Укртелеком” з питань перебоїв у роботі телефонів, оплаті міжміських розмов, відсутності надання відповідей на звернення громадян. Враховуючи особливу роль звернень у забезпеченні постійного зв’язку між виконавчими органами міської ради та громадянами, вирішенні життєво важливих проблем окремої людини і громади міста в цілому, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 09.02.04 № 36 з цього питання, відповідно до статті 28 Закону України „Про звернення громадян” та підпункту 1 пункту „б” частини 1 статті 38 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

 1. Інформацію загального відділу „Про підсумки роботи із зверненнями громадян у 2003 році” прийняти до відома ( додається ) та надіслати у березні 2004 року виконавчим органам міської ради для відповідного реагування. 
 2. Звернути увагу керівників виконавчих органів міської ради на персональну відповідальність посадових і службових осіб за належну організацію роботи та результати вирішення порушених у зверненнях питань. Принципово оцінювати кожний факт тяганини, формалізму при розгляді заяв і скарг, що призвели до повторного звернення чи звернення до вищих органів влади, порушення термінів їх розгляду з притягненням винних посадових осіб до відповідальності. Щомісячно розглядати стан роботи з цих питань на апаратних нарадах. 
 3. Заслухати звіти про роботу із зверненнями громадян керівників управлінь: освіти, архітектури та містобудування у ІІІ кварталі 2004 року. 
 4. Керуючій справами виконавчого комітету міської ради Ковтун А.Я.:
  4.1. Організувати додаткове вивчення Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України „Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення” протягом березня – квітня 2004 року.
  4.2. Організувати особистий прийом начальниками управлінь і відділів міської ради за місцем проживання громадян у Харківському мікрорайоні на протязі 2004 року.
  4.3. Забезпечити розгляд звернень інвалідів Великої Вітчизняної війни особисто міським головою.
  4.4. Забезпечити перехід на комп’ютерний облік звернень громадян у загальному відділі міської ради на протязі 2004 року. 
 5. Продовжити практику надання громадянам відповідей на найбільш поширені питання та роз’яснень з актуальних суспільно значущих проблем через газету „Суми і сумчани”. Запровадити рубрику „Юридична консультація”. 
 6. Керівникам виконавчих органів міської ради щоквартально, до 5 числа наступного місяця, доповідати виконавчому комітету про стан розгляду звернень громадян та виконання цього рішення. 
 7. Вважати рішення виконавчого комітету міської ради від 15.10.2002р. № 602 „Про стан роботи із зверненнями громадян в виконавчих органах міської ради, на підприємствах, в установах та завдання щодо подальшого її вдосконалення згідно вимог Указу Президента України „Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення” та від 27.02.2003 року № 76 „Про підсумки роботи по розгляду звернень громадян у 2002 році” такими, що втратили чинність. 
 8. Дане рішення опублікувати у газеті „Суми і сумчани”. 9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на керуючу справами виконавчого комітету міської ради Ковтун А.Я. 

 

Міський голова В.П.Омельченко


Дата публікації: 24-05-2004
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав