388-Р

Документи » Розпорядження міського голови » № 388-Р

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

МІСЬКОГО ГОЛОВИ

м. Суми


від "19" травня 2004 р № 388-Р-Р

Про стан виконання заходів щодо проведення в місті у 2003 році Року людей з інвалідністю

З метою посилення соціального захисту інвалідів, у зв’язку з проголошенням Радою Європи 2003 року Роком людей з інвалідністю, на виконання Указу Президента від 02.12.02 №1112 „Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів та проведення в Україні в 2003 році Року людей з інвалідністю” та вирішення невідкладних завдань щодо поліпшення становища і захисту прав інвалідів, створення належних умов для всебічного розвитку управліннями та відділами міської ради проводиться робота по виконанню відповідних програм, пов’язаних з соціальним захистом всіх категорій інвалідів.
У місті створена база даних інвалідів, де зареєстровано 18 тисяч інвалідів: близько 2 тис. інвалідів війни, 13 тис. інвалідів загального захворювання, 2 тис. інвалідів праці, аварії на ЧАЕС, дитинства та з числа військовослужбовців, майже 1 тис. дітей – інвалідів до 16 років. Спостерігається позитивна тенденція щодо матеріального забезпечення інвалідів, зокрема збільшені розміри пенсії інвалідам – військовослужбовцям строкової служби. Повністю забезпечена потреба інвалідів у протезно – ортопедичних виробах та інвалідних візках.
Постійно проводяться обстеження матеріально – побутових умов проживання інвалідів, які потребують допомоги. Протягом року одноразова грошова допомога надана 1218 інвалідам на суму 48,4 тис. грн., що на 78% більше, ніж у 2002 році. Для надання допомоги інвалідам залучаються державні фонди, громадські організації, підприємства міста. В період проведення Всеукраїнської акції „Милосердя” направлено 462 листи – звернення, 418 інформаційних листівок до керівників трудових колективів з проханням надати посильну допомогу найбільш незахищеним верствам населення.
В 2003 році надано допомогу майже 14 тис. чоловік на загальну суму 352,4 тис. грн., що на 76% більше, ніж у 2002 році. В 2003 році 279 інвалідів оздоровились в кращих санаторіях України, що на 33% більше, ніж у 2002 році.
Виплата компенсацій інвалідам війни за невикористане санаторно – курортне лікування проводиться згідно з чинним законодавством. Всього за рік виплачено 66,9 тис. грн. 643 інвалідам війни. Управліннями праці та соціального захисту населення проводяться перевірки підприємств міста щодо виконання статті 19 і 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів та сплату штрафних санкцій, якщо кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом. Всього створено 1101 робоче місце на 254 підприємствах міста. Управліннями праці та соціального захисту населення працевлаштовані 25 інвалідів, направлено на навчання 5 інвалідів.
Певна увага приділялась залученню інвалідів до культурно – масових та спортивних заходів. Інваліди міста прийняли активну участь у міських та обласних заходах, а саме: „Зорі надії”, фестивалі художньої творчості „Надія” та „Повір у себе”. В місті Суми налічується 11 громадських організацій, які зосереджують свою діяльність на проблемах інвалідів та об’єднують майже 3 тис. інвалідів. Разом з тим повільно вирішуються питання забезпечення безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури, зміцнення матеріальної бази відділень реабілітації та інших соціальних установ для інвалідів за рахунок місцевого бюджету, благодійних коштів, спонсорської допомоги, активного та постійного залучення представників громадських організацій інвалідів до підготовки рішень, що стосуються інтересів інвалідів та створення для них нових робочих місць.
Виходячи з вищевикладеного:

 

 1. Інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення Зарічного в м. Суми району Масік Т.О. взяти до відома. 
 2. Управлінню праці та соціального захисту населення міської ради (Масік Т.О.):
  2.1. Визначити як пріоритетний напрямок діяльності в соціальній сфері виконання заходів, передбачених обласною цільовою програмою „Соціальна підтримка інвалідів Сумської області на 2003 – 2008 роки”, заходів по виконанню Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2002 – 2005 роки.
  2.2. Вжити заходів для значного розширення спектру надання інвалідам соціальної підтримки за рахунок місцевого бюджету та спонсорської допомоги, активно використовувати при цьому норми Закону України „Про соціальні послуги”.
  2.3. Спільно з міським центром зайнятості, Сумським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів сприяти створенню робочих місць для інвалідів.
  2.4. Посилити увагу до вирішення питань, з якими звертаються інваліди до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, покращити соціально – побутове забезпечення інвалідів, у т. ч. за рахунок гуманітарної та благодійної допомоги. 
 3. Департаменту комунальної власності міської ради (Архангеліді Г.Г.) вирішити питання щодо забезпечення приміщеннями територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян „Берегиня” та „Доброта” при управлінні праці та соціального захисту населення міської ради для створення відділень денного перебування соціально – побутової та трудової реабілітації дітей – інвалідів. 
 4. Управлінню архітектури та містобудування міської ради (Биков В.Б.) установити жорсткий контроль за дотриманням нормативних вимог щодо безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення при їх будівництві, ремонті та реконструкції. 
 5. Відділу з гуманітарних питань міської ради (Горбусенко Т.В.) при формуванні міського бюджету на 2005 рік надати пропозиції та опрацювати в постійних комісіях питання фінансування на підтримку діяльності громадських організацій міста.
 6. Управлінню архітектури та містобудування міської ради (Биков В.Б.), департаменту комунальної власності міської ради (Архангеліді Г.Г.), управлінню праці та соціального захисту населення міської ради (Масік Т.О.) надати до 20 жовтня 2004 року відділу з гуманітарних питань міської ради інформацію про стан виконання розпорядження. 
 7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Москаленко Н.П. 

 

Міський голова В.П. Омельченко


Дата публікації: 2-08-2004
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав