339-Р

Документи » Розпорядження міського голови » № 339-Р

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

МІСЬКОГО ГОЛОВИ

м. Суми


від "27" квітня 2004 р № 339-Р-Р

Про невідкладні профілактичні заходи щодо запобігання епідемічним ускладненням з захворювання на вірусний гепатит А в м.Суми у 2004 році

В м.Суми в останні роки щорічно реєструється від 100 до 300 випадків вірусного гепатиту А. Показник захворюваності на 100 тис. у 2003р. становив 30,5. Питома вага захворівших на вірусний гепатит А від захворівших на вірусні гепатити склала в 2003р. 58,4%.
Спалахів захворювань вірусним гепатитом А в місті не реєструвалось, однак, стрімке поширення інфекції в інших регіонах та наявність невирішених санітарно-гігієнічних проблем в місті може призвести до спалахів та групових захворювань вірусним гепатитом А в м.Суми.
Рейдові перевірки, проведені працівниками міської санепідстанції, показали, що в місті не вирішене питання очистки та профілактичного хлорування надвірних туалетів; не обладнані твердим покриттям, не мають огорожі контейнерні майданчики. В 40% шахтових колодязів вода питна не відповідає нормативам по бактеріологічним показникам, в 61,5% - по хімічним показникам. 131,1км водопровідних мереж зношені, потребують заміни з послідуючим хлоруванням та відбором проб води на відповідність ДГСТу. Два дитячих садки, чотири школи та оздоровчі заклади, які знаходяться в районі Баранівки, каналізовані на вигріб. Виявлені факти недотримання протиепідемічного режиму на об”єктах громадського харчування. Має місце випуск кулінарних виробів незадовільної якості по мікробіологічних показниках в підприємствах громадського харчування ( кафе “Ням-Ням”, ПП Гончаренко).
При лабораторному контролі якості харчових продуктів ( ковбасні вироби, рибопродукти), що поступають в місто з інших регіонів, неодноразово виявлялись незадовільні результати по бактеріологічних та фізико-хімічних показниках. Все це створює загрозу виникнення епідемічних ускладнень з вірусного гепатиту А в місті. З метою попередження виникнення епідемічних ускладнень та на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.03.2004р. № 110 “Про невідкладні профілактичні заходи щодо запобігання епідемічним ускладненням з захворювання на вірусний гепатит А в області у 2004році”:

 

 1. Начальникам управлінь житлово-комунального господарства (Стрій А.Г.), торгівлі та побуту (Сохацький М.П.), освіти ( Гоман І.А.), охорони здоров”я (Сміянов В.А.) взяти під особистий контроль питання безумовного виконання дезинфекційних та дератизаційних заходів на підпорядкованих підприємствах, в організаціях, установах та забезпечити згідно встановленого порядку проведення профілактичних щеплень проти вірусного гепатиту А працівникам, які не хворіли та раніше не були щеплені проти вірусного гепатиту А ( додаток 1). Термін – до 15.05.2004р. 
 2. Управлінню житлово-комунального господарства (Стрій А.Г. ):
  2.1. Провести переоблік шахтових колодязів загального користування. Термін – до 20.04.2004р.
  2.2. Забезпечити населення приватного житлового сектору, який використовує воду в питних цілях з джерел децентралізованого водопостачання, водою, яка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Термін – до 20.04.2004р.
  2.3. У весняно-осінній період проводити профілактичне хлорування надвірних туалетів.
  2.4. Обладнати твердим покриттям, огорожею контейнерні майданчики та налагодити миття їх в літній період. Термін – до 1.06.2004р. 
 3. ВАТ “Сумихіпром”, ДКП “Водоканал”, Сумській державній біофабриці ( Кий О.Н., Сотник М.І., Ничик С.А.), управлінню житлово-комунального господарства (Стрій А.Г.) з метою надання населенню питної води гарантованої якості забезпечити дотримання належного санітарно-технічного стану централізованих господарсько-питних водопроводів. Термін – постійно 
 4. Начальнику управління торгівлі та побуту (Сохацький М.П.) видачу дозволів на початок роботи літніх майданчиків у поточному році надавати у відповідності розпорядження міського голови від 09.06.03р. № 343 - р “Про впорядкування роботи літніх майданчиків громадського харчування в місті” при наявності підключення до централізованих мереж водопостачання, каналізації та наявності туалету для відвідувачів. 
 5. Начальнику управління освіти (Гоман І.А.) спільно з управлінням охорони здоров”я міста забезпечити комплексні огляди школярів загально-освітніх шкіл у перші два тижні нового навчального року з метою раннього виявлення хворих на вірусний гепатит А та своєчасної їх ізоляції. Термін – щорічно 
 6. Начальнику управління охорони здоров”я (Сміянов В.А.) забезпечити проведення профілактичних щеплень визначеним контингентам працівників проти вірусного гепатиту А на базі кабінетів профілактичних щеплень закладів охорони здоров”я. Термін – постійно 
 7. Рекомендувати керівникам підприємств, у підпорядкуванні яких знаходяться літні оздоровчі заклади для дітей, при формуванні контингенту працівників харчоблоків для літніх дитячих оздоровчих закладів не допускати до роботи осіб, не щеплених проти вірусного гепатиту А. 
 8. Головному державному санітарному лікарю міста (Галактіонов О.Є.) посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об”єктах підвищеного епідемічного ризику: господарсько-питного водопостачання, підприємствах харчової промисловості, громадського харчування, дитячих закладах та ін. 
 9. Рекомендувати директору школи-інтернату (Вертіль В.І.) забезпечити проведення профілактичних щеплень проти вірусного гепатиту А дітям та персоналу школи-інтернату, які не хворіли та раніше не були щеплені проти вірусного гепатиту А. Термін – до 15.05.2004р. 
 10. Вважати таким , що втратило чинність, розпорядження міського голови від 02.10.2002р. № 746-р “Про попередження епідемічного розповсюдження захворюваності вірусним гепатитом А та грипом серед населення міста” в частині забезпечення проведення відповідним контингентам щеплень проти вірусного гепатиту А. 
 11. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Москаленко Н.П. 

 

Міський голова В.П. Омельченко


Дата публікації: 1-08-2004
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав