3920-МР

Документи » Рішення міської ради » 3920-MP

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

V СКЛИКАННЯ позачергова СЕСІЯ

РІШЕННЯ


від "02" червня 2010 р № 3920-МР
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора м. Суми від 23.03.2010 року № 1078 вих на рішення Сумської міської ради № 3479-МР від 24 лютого 2010 року «Про надання в оренду, поновлення терміну користування земельними ділянками підприємствам, установам і організаціям»

Прокурором м. Суми 23.03.2010 року внесено протест № 1078 вих на рішення Сумської міської ради від 24 лютого 2010 року № 3479-МР «Про надання в оренду, поновлення терміну користування земельними ділянками підприємствам, установам і організаціям», з вимогою щодо скасування даного рішення в частині надання в оренду ФОП Марченко С.М. земельної ділянки, розташованої в м. Суми, по вул. Тополянська, 18. Прокурор м. Суми у протесті зазначає, що вказане рішення прийняте з порушенням статті 19 Конституції України та статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Свої вимоги прокурор м. Суми мотивує тим, що законним землекористувачем земельної ділянки, розташованої по вул. Тополянська, 18 в м. Суми є ВАТ «Буддеталь» як правонаступник Державного підприємства «Сумський завод залізобетонних конструкцій № 6», та на момент прийняття опротестованого рішення зазначена земельна ділянка не була вилучена відповідно до вимог чинного законодавства. Однак, проаналізувавши вимоги прокурора та норми чинного законодавства з даного питання, повідомляємо наступне. Відповідно до пункту "в" статті 141 Земельного кодексу України у разі припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій, їх право постійного користування земельною ділянкою припиняється. Згідно з статтею 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених Господарським кодексом України, - за рішенням суду. Таким чином, реорганізація, ліквідація юридичної особи є юридичним фактом для припинення його права на постійне користування землею, у зв’язку з чим ВАТ «Буддеталь» не може бути землекористувачем земельної ділянки за адресою: м. Суми, вул. Тополянська, 18 як правонаступник ДП «Сумський завод залізобетонних конструкцій № 6». Враховуючи викладене, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись статтею 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Сумська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Протест прокурора м. Суми від 23.03.2010 року № 1078 вих на рішення Сумської міської ради № 3479-МР від 24 лютого 2010 року «Про надання в оренду, поновлення терміну користування земельними ділянками підприємствам, установам і організаціям» відхилити. 
  2. Про прийняте рішення повідомити прокурора м. Суми.

 

Міський голова Г. М. Мінаєв


Дата публікації: 7-06-2010
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав