3659-МР

Документи » Рішення міської ради » 3659-MP

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

V СКЛИКАННЯ XLІІ СЕСІЯ

РІШЕННЯ


від "29" квітня 2010 р № 3659-МР
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора м. Суми від 09.02.2010 року № 447 вих на рішення Сумської міської ради № 3215-МР від 25 листопада 2009 року «Про вилучення земельних ділянок у підприємств, установ, організацій»

Прокурором м. Суми від 09.02.2010 року за № 447вих внесено протест на рішення Сумської міської ради № 3215-МР від 25 листопада 2009 року «Про вилучення земельних ділянок у підприємств, установ, організацій», в якому вимагає скасувати його як незаконне, в частині вилучення земельної ділянки площею 0,6305га, розташованої в м. Суми, по вул. Тополянська, 18 з користування Заводу залізобетонних конструкцій. Прокурор м. Суми у протесті зазначає, що вказане рішення прийняте з порушенням ст.ст. 116, 141, частини 2 ст.149 Земельного кодексу України, ст. 19 Конституції України та ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Свої вимоги прокурор м. Суми мотивує тим, що наказом Української державної будівельної корпорації «Укрбуд» №19 від 12.01.1994 року створено ВАТ «Буддеталь» шляхом перетворення в нього державного підприємства «Сумський завод залізобетонних конструкцій №6», активи та пасиви якого передано ВАТ «Буддеталь», а Сумська міська рада, приймаючи опротестоване рішення, згоди у ВАТ «Буддеталь» на вилучення земельної ділянки не було отримано, тому дане рішення підлягає скасуванню. Однак, проаналізувавши вимоги прокурора та норми чинного законодавства, з даного питання, повідомляємо наступне. Відповідно до земельного законодавства України право користування підтверджується державним актом на право постійного користування або договором оренди земельної ділянки. На підставі пункту "в" статті 141 Земельного кодексу України, у разі припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій, їх право постійного користування земельною ділянкою припиняється і в порядку правонаступництва не переходить. Припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених Господарським кодексом України, - за рішенням суду. Таким чином, реорганізація, ліквідація юридичної особи є юридичним фактом для припинення його права на постійне користування землею. Тому, незважаючи на те, що ВАТ «Буддеталь» є правонаступником Державного підприємства «Сумський завод залізобетонних конструкцій № 6», право користування земельною ділянкою автоматично у порядку правонаступництва до ВАТ «Буддеталь» не перейшло. Також, Відкрите акціонерне товариство «Буддеталь» належить до юридичних осіб приватної форми власності, отже воно не може бути суб’єктом права постійного користування земельною ділянкою, розташованою за адресою: м. Суми, вул. Тополянська, 18. Враховуючи викладене, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись статтею 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Сумська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Протест прокурора м. Суми від 09.02.2010 року № 447 вих на рішення Сумської міської ради № 3215-МР від 25 листопада 2009 року «Про вилучення земельних ділянок у підприємств, установ, організацій» відхилити.
  2. Про прийняте рішення повідомити прокурора м. Суми.

 

Міський голова Г. М. Мінаєв


Дата публікації: 14-05-2010
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав