2525-МР

Документи » Рішення міської ради » 2525-МР

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

V СКЛИКАННЯ XXIX СЕСІЯ

РІШЕННЯ


від "25" березня 2009 р № 2525-МР
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора Зарічного району м. Суми на рішення Сумської міської ради від 8 жовтня 2008 року № 1960-МР «Про надання згоди (дозволу) на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Суми Партнер»

Прокурором Зарічного району м. Суми 27.01.2009 року за № 20 винесено протест на рішення Сумської міської ради від 08.10.2008 року «Про надання згоди (дозволу) на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Суми Партнер» за адресою: м. Суми, вул. Воєводіна, 9 орієнтовною площею 0,8310 га за рахунок підприємця Єременка О.О. та ТОВ «Імпакт». Прокурорською перевіркою було встановлено, що договір купівлі-продажу незавершеного будівництва цеху холодної обробки металу 12 % готовності, що розташований на земельній ділянці Сумської міської ради, між ТОВ «Імпакт» та ТОВ «Суми Партнер», висновок з питань належності нерухомого майна, виданий територіальною проектною організацією ВАТ «Сумський промпроект» С1728-16-Т01, а також технічний паспорт КП «СМБТІ» від 13.02.2008 року, які складали пакет документів на підставі якого Сумською міською радою було прийняте опротестоване рішення, є сфальсифікованими.

Після укладення договору купівлі-продажу незавершеного будівництва цеху холодної обробки металу у простій письмовій формі ТОВ «Суми Партнер» для реєстрації права власності в КП «СМБТІ» на цей об’єкт звернулось до господарського суду Сумської області з позовом до МПП «Імпакт» про визнання договору дійсним та визнання права власності. Позовні вимоги були задоволені повністю. 21.03.2008 року на підставі рішення господарського суду Сумської області Комунальне підприємство «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» зареєструвало право власності на незавершене будівництвом нежиле приміщення – цех холодної обробки металу літ. АА 12% готовності по вул. Воєводіна, 9 в м. Суми за ТОВ «Суми Партнер».

Після цього, вищевказаний договір купівлі-продажу був направлений до Сумської міської ради для отримання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Суми Партнер».

Прокурор пропонує скасувати рішення Сумської міської ради від 8 жовтня 2008 року № 1960-МР «Про надання згоди (дозволу) на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Суми Партнер», яким було надано згоду на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою: м. Суми, вул. Воєводіна, 9, оскільки воно прийнято на підставі підроблених документів та не відповідає вимогам ст.124 Земельного кодексу України.

Проаналізувавши норми чинного законодавства України, що регулюють данні відносини необхідно зазначити наступне, що опротестоване рішення Сумської міської ради від 8 жовтня 2008 року № 1960-МР «Про надання згоди (дозволу) на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки прийнято на підставі у спосіб та в порядку передбаченому Конституцією України.

Згідно ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі: розташування на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі, крім випадків відмови власника розташованого на земельній ділянці нерухомого майна від її викупу або укладення договору оренди.

Наданий ТОВ «Суми Партнер» до Сумської міської ради договір купівлі-продажу був визнаний в судовому порядку дійсним, що підтверджується рішенням господарського суду Сумської області від 11.03.2008 року по справі № 17/139-08, а також визнано за Товариством з обмеженою відповідальністю «Суми Партнер» (40030, м. Суми, вул. Воєводіна, 9, код 34932932) право власності на незавершене будівництвом нежиле приміщення – цех холодної обробки металу 12% готовності, яке розташоване в м. Суми по вул. Воєводіна, 9, згідно технічного паспорту БТІ відповідає літ. АА.

У відповідності до ст.124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ч. 3 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та результативну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Вказане вище рішення господарського суду Сумської області від 11.03.2008 року по справі № 17/139-08 не було оскаржено або скасовано та в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України набрало законної сили.

У відповідності до ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись статтею 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Сумська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Протест прокурора Зарічного району м. Суми від 27.01.2009 року за № 20 на рішення Сумської міської ради від 08.10.2008 року № 1960-МР «Про надання згоди (дозволу) на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Суми Партнер» за адресою: м. Суми, вул. Воєводіна, 9 орієнтовною площею 0,8310 га відхилити.
  2. Про прийняте рішення повідомити прокурора Зарічного району м. Суми.

Міський голова Г. М. Мінаєв


Дата публікації: 4-04-2009
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав