968-МР

Документи » Рішення міської ради » 968-МР

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

V СКЛИКАННЯ XV СЕСІЯ

РІШЕННЯ


від "28" листопада 2007 р № 968-МР
м. Суми

Про розгляд протесту прокурора м. Суми від 21.11.07 № Н-17 на рішення Сумської міської ради від 27.09.06 №182-МР «Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна та типового договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Суми»

Розглянувши протест прокурора м. Суми, Сумська міська рада встановила, що даний протест не підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідно до статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією, цим та іншими законами. Відповідно до ч.1 статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Відповідно до ч.5 статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», від імені та в інтересах територіальних громад права суб’єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради. Відповідно до ч.5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальної громади відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції. Встановлення порядку визначення орендної плати при наданні в оренду нерухомого майна, що знаходиться у комунальній власності, здійснюється в межах наданих міським радам повноважень щодо володіння, користування та розпорядження відповідним майном, оскільки орендна плата є суттєвою умовою договору оренди. Крім того, додатки № 1-6, про які йде мова у протесті, є додатками до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна та типового договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Суми, а не додатками до рішення Сумської міської ради від 27.09.06 № 182–МР. В той самий час додатки № 1 та № 2 до цього рішення підписані міським головою. Враховуючи викладене, та керуючись статтями 21 Закону України «Про прокуратуру» та 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сумська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Протест прокурора м. Суми від 21.11.07 № Н-17 на рішення Сумської міської ради від 27.09.06 № 182–МР «Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна та типового договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Суми» відхилити.
  2. Організацію виконання цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Єфіменка К.В.

 

Міський голова

Г.М. МінаєвДата публікації: 21-12-2007
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав