З 2002 року Україна була вільною від поліомієліту. У серпні 2015 року у Закарпатській області було зареєстровано два випадки поліомієліту, лабораторно підтвердженого у двох дітей віком 10 місяців та 4 роки, які проживали у різних населених пунктах. Виділені поліовіруси споріднені з вірусом оральної поліовакцини та мають високий рівень мутацій і виникли протягом останніх двох років. За даними ВООЗ у 2015 році поліомієліт реєструвався у двох ендемічних країнах- Афганистан (17 випадків) та Пакистан (49 випадків).
Поліомієліт представляє собою гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту.
Пунктом 2 протоколу за результатами селекторної наради під головуванням Прем'єр-міністра України А.П.Яценюка з питань виконання заходів з енергоефективності від 26 червня 2015 року доручено активізувати та забезпечити на постійній основі проведення серед населення широмасштабної роз'яснювальної роботи, спрямованої на підвищення рівня енергозбереження та енергоефективності в житловій сфері, а також пропагування діючих механізмів реалізації.
Захворюваність гострими кишковими інфекціями реєструється на протязі всього року. Але влітку та восени люди хворіють ними частіше. Це відбувається тому, що в теплий період мікроорганізми, попадаючи на харчові продукти, воду тощо активно розмножуються і накопичуються.
За 6 місяців поточного року в м.Суми захворіло на гострі кишкові інфекції 349 осіб, в т.ч. до 17 років - 251. Більша частина серед усіх захворівших це діти до 14 років, в т.ч. 1-4 роки – 154 випадків, 5-9 років – 56 випадків, 10-14 років – 20 випадків. Найбільший показник захворюваності у віці 1-4 роки. Ці малюки мають слабкі захисні сили та гігієнічні навички ще недостатні.
З настанням весни і виходу іксодових кліщів із стану діапаузи, а також протягом літньо–осіннього періоду у мешканців області з'являється ризик інфікування збудниками природновогнищевих інфекційних захворювань. Найбільш поширеним з таких захворювань серед населення Сумщини протягом останніх років став іксодовий кліщовий бореліоз або хвороба Лайма.
Кліщовий енцефаліт – це природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може привести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків.
Природні вогнища кліщового вірусного енцефаліту (КВЕ) поширені в лісовій та лісостеповій зонах на території 30 країн Європи і Азії. В зоні ризику зараження проживає 700 млн. населення. Переважна більшість випадків реєструється в Росії, де ендемічними щодо кліщового енцефаліту є 46 з 83 суб’єктів РФ з найбільшим рівнем захворюваності в Сибірському, Приволзькому, Північно-Західному та Уральському федеральних округах.
При отриманні телефоном анонімного повідомлення про замінування необхідно:
1. Встановити контакт з невідомою особою, яка повідомила телефоном про замінування, та намагатися при цьому:
Останнім часом почастішали випадки виявлення предметів на сходових площадках, біля дверей квартир, в установах, у громадському транспорті та місцях скупчення людей, які можуть виявитися вибуховими пристроями.
Слід пам'ятати, що для камуфляжу вибухових пристроїв можуть бути використані звичайні побутові предмети: портфелі, валізи, сумки, пакунки, пакети, згортки, мішки, ящики, коробки, іграшки тощо, зовнішній вигляд яких може приховувати їх справжнє призначення.
При загрозі проведення терористичних актів:
...
З метою виявлення ознак можливої підготовки до проведення терористичних актів у багатоквартирних житлових будинках (на об'єкті) і поблизу них необхідно: