Міська комісія з питань контролю за дотриманням та впровадженням української мови в місті

Довідка » Правильно говоримо та пишемо

 

 


Докладнiше...


Дата публікації: 11-04-2012

Конкурс "Мови чиста криниця"

Довідка » Правильно говоримо та пишемо

ПОЛОЖЕННЯ
про міський конкурс "Мови чиста криниця"

I. Загальні положення

1.1. Міський конкурс "Мови чиста криниця" (далі - Конкурс) проводиттиметься з 10 лютого до 30 березня 2012року.
1.2. У Конкурсі можуть брати участь учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - учасники Конкурсу). Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і командною.


II. Мета Конкурсу

Метою Конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови, прагнення свідомого дотримання чистоти української мови в побуті та повсякденному житті.


Докладнiше...


Дата публікації: 11-04-2012

Проект "Мовне сміття навколо нас"

Довідка » Правильно говоримо та пишемо

Управління освіти і науки Сумської міської ради
Інформаційно-методичний центр
Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27,
м. Суми, Сумської області


Проект
«Мовне сміття навколо нас»


Підготували: учитель української мови та літератури Сумської ЗОШ №27 Лисенко Т.В.,
учениця 11-А класу Сумської ЗОШ №27
Гуріна Олена


Суми 2010


Докладнiше...


Дата публікації: 11-04-2012

Про українську мову в закладах освіти

Довідка » Правильно говоримо та пишемо

Про українську мову в закладах освіти

Загально відомо, що мова є не тільки найважливішим засобом спілкування, а й визначальною ознакою держави, безцінною й невичерпною скарбницею культурного надбання народу. Тому в навчальних закладах міста приділяється особлива увага вивченню української мови, утвердженню її державного статусу.

Сьогодні актуальним є питання підвищення мовної освіти школярів, тому на уроках української мови на основі теоретичних знань учителі розвивають в учнів практичну мовнокомунікативну компетенцію, формують особистість, яка б відзначалася свідомим ставленням до мови, мовленнєвою активністю, високою культурою спілкування. Педагоги використовують інноваційні технології навчання, що сприяє підвищенню інтересу учнів до вивчення предмета.
ту гуртків


Докладнiше...


Дата публікації: 11-04-2012

Соціальна реклама, ЗМІ про мову

Довідка » Правильно говоримо та пишемо

Граматичне сміттяБезграмотність зовнішньої реклами поступово стає нормою. І сумчани поступово звикають до помилок, рекламні ляпи поступово приїдаються й стають мало не новим правилом. У нашому місті, яке, безперечно, буде краще, безмежний простір для буйної фантазії «русько-украйонських» креативщиків. У нас, виявляється, є вулиця Веретинівська й проспект Шевченко. Дзержинське відділення одного з банків на вже три роки як вулиці Троїцькій, очевидно, свято береже пам’ять про Фелікса Едмундовича. В центрі міста продається «пица» і «горячі пиріжки», які запропонує запити пивом «хмільний боченок». І зауважу, що на все це – «самі низькі ціни», «оторочка платежу», і, крім того, можливий «наловий і безналовий розрахунок». Ну просто «вишуканий смак срібного віку»! Для тих, хто втомився – мінеральної водиці в санаторії «дзюрчить криниця». А хто зможе пояснити це граматичне свавілля й виправити помилки (з допомогою 3G-інтернету) - тому «ЗАЧОТ». Що воно таке – незрозуміло, бо українською – залік, російською – зачёт…

Увесь цей граматичний бруд має ще один бік: він формує недбалість у відношенні до мови. Не лише у побутовому спілкуванні, а й у професійному. Поступово знижується авторитет професійних мовних продуктів, зникають еталони, на які можна рівнятися. Якщо безграмотність дозволяють собі автори шкільних підручників, диктори державних теле-і радіоканалів, відомі діячі культури, то що ж вимагати від нас, суржикомовних? Власне, це питання не пріоритету української чи російської мови, не цензури, а – культури. Такі помилки – як мутовані гени, поступово руйнують. Покоління, яке вже пише на стіні під’їзду: «Віктория, ти лудша».

Анна Коршунова


Докладнiше...


Дата публікації: 11-04-2012

Вислови про мову

Довідка » Правильно говоримо та пишемо

Вислови про мову

Знищити нашу мову неможливо – це те саме, що запломбувати Ніагару

Лесь Танюк


Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає

Х.Арце

“Ти лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть”
Ліна Костенко


Докладнiше...


Дата публікації: 11-04-2012


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав