Вітаємо Вас на сторінках офіційного сайту Сумської міської ради!

Місто

Суми - перлина Слобожанського краю, сучасне місто з легким шармом старовини, що має значний економічний, науковий і культурний потенціал. У ньому тісно переплелися славне історичне минуле і трудове сьогодення.

Суми – місто, де ми народжуємося, живемо, зростаємо, вчимося, працюємо, кохаємо, мріємо, творимо, згадуємо…

Ось вже 360 років, як на береги Псла та Сумки прийшли козаки-переселенці з селища Ставище на Київщині на чолі з отаманом Герасимом Кондратьєвим. За легендою, вони знайшли тут три мисливські сумки з монетами. Зображення трьох сумок стало гербом нашого міста, а легенда жива у серцях сумчан і понині. На одній з центральних вулиць – Воскресенській, що веде до найстарішої кам’яної споруди - Свято-Воскресенського собору, знаходиться пам’ятник цим сумкам, до якого прагнуть доторкнутись усі гості нашого міста, щоб привернути щасливу та багату долю.

Символ міста, його найбільше, як стверджують самі сумчани, чудо – Альтанка на Покровській площі. Ця невеличка різьблена бесідка є візитною карткою Сум та улюбленим місцем відпочинку його мешканців і гостей. Ні революції, ні війни не зачепили своєю руйнівною силою старовинну прикрасу міста. Мистецьке дерев’яне різьблення мовби не старіло. Таким воно залишається і сьогодні. Біля неї фотографуються молоді подружжя, туристи, проходять загальноміські культурно-мистецькі заходи і, як і в ХІХ столітті, грають духові оркестри.

Суми є своєрідною архітектурною Меккою. Кількість архітектурних пам’яток вражає. Цільним архітектурним пам’ятником міста є його старовинні вулиці: Соборна, Воскресенська, Петропавлівська, Троїцька. Кожна будівля тут має свою історію, що бере свій початок у далекому минулому.

Місто понад Пслом славиться й своїми церквами. Навіть назви вулиць завдячують старовинним храмам. Прямими, світлими дорогами вели й ведуть вони сумчан до святих місць: Спасо-Преображенського собору, Воскресенської, Іллінської, Троїцької та інших церков. Сподіваємося, що найближчим часом на Покровській площі постане відроджений Покровський храм.

Поштовхом до розвитку міста у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття стала діяльність династій цукрозаводчиків Харитоненків та купців Суханових. Завдячуючи їх щедротам у провінційному містечку з'явилися залізна дорога, духовна семінарія, Кадетський корпус, театр, церкви, лікарні, гімназії, навіть, бруківка на центральній вулиці – Соборній.

А сучасних рис місто набуло завдяки творчій насназі Михайла Лушпи, голови міськвиконкому, – неповторні будівлі обласного театру, наукової бібліотеки, фонтану "Садко", молодіжного центру, центрального ринку, нові вулиці й цілі житлові мікрорайони. Сумчани шанують і пам'ятають тих, хто любив і розбудовував наше місто.

Каштани, липи, акації, троянди та тюльпани, тихоплинний Псел, мальовниче озеро Чеха… Все це - Суми, місто затишних парків та скверів, яскравих квітників і фонтанів, зелених алей та улюблених місць відпочинку біля прохолоди води.

Нині в обласному центрі проживає 275 тисяч мешканців, на 55 промислових підприємствах працює близько 25 тисяч чоловік. Найбільш розвинутими галузями є машинобудування, хімічна та харчова промисловість. Продукція підприємств ВАТ "СМВО ім. М.В. Фрунзе", ВАТ "Сумихімпром", АТ "Насосенергомаш", ТОВ "Кусум-Фарм", ЗАТ "Технологія", ТОВ "Технологія-Клоджерс", ТОВ "Керамея", ТОВ "Горобина", ЗАТ "Фарфоровий завод" знана не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

У 2007 році затверджено Стратегічний план економічного розвитку міста, а з 2008-го Сумам присвоєно довгостроковий кредитний рейтинг "uaА-" з прогнозом кредитного рейтингування "стабільний". Все це робить наше місто привабливим для інвестицій та ділового партнерства.

Суми розбудовуються, з'являються нові житлові будинки та об’єкти промислового, соціального та культурного призначення. Завершено багаторічний "довгобуд" - шляхопровід по вул. 20 років Перемоги, що дозволить розвантажити центр міста від транспортних потоків.

Суми - місто студентів. У чотирьох університетах - Державному, Національному аграрному, Державному педагогічному, єдиній в Україні Академії банківської справи, двох філіалах столичних вузів - навчається майже 44 тисяч студентів. Сумське студентство було та залишається активним учасником громадського життя, а наші вузи – одні з кращих навчальних закладів держави.

Стадіон "Ювілейний", Легкоатлетичний манеж, кінно-спортивні комплекси, траса для змагань із біатлону, тренувальне поле для хокею на траві перетворили обласний центр у спортивну столицю. Ми маємо можливість проводити спортивні змагання з багатьох видів спорту на світовому рівні.

Місто Суми - один з культурних центрів України зі сталими традиціями та великою культурної спадщиною, багатою на визначні імена. У його літописі залишили свої автографи династії меценатів Суханових і Харитоненків, тут жили та творили Сковорода і Волконський, Маковський і Трутовський, Петрашевич-Плещеєв і Короленко, Купрін і Олесь. На сцені сучасного театру для дітей та юнацтва виступав російський письменник Фонвізін, на Луці, в садибі панів Линтварьових, гостював Чехов, радував сумчан своєю майстерністю Щепкін.

Щороку на День Конституції місто і серця сумчан підкорюють духові військові оркестри з усієї України та сусідніх країн – ми гостинно приймаємо фестиваль духової музики "Сурми України". Це мистецьке свято стало своєрідною візиткою наших Сум.

У 2009 році в місті відкрито одну з небагатьох в Україні муніципальну мистецьку галерею, яка знайомить відвідувачів з сучасним вітчизняним мистецтвом - унікальними експозиціями, перфомансами та інсталяціями.

Музичні фестивалі "Бах-фест", "Джаз-фест", "Органум", "Булат" зробили наше місто відомим у багатьох куточках світу. Мистецька спільнота ініціює проведення різноманітних акцій, творчих симпозіумів, пленерів, конкурсів.

А Міжвузівська бібліотека, побудована Українською академією банківської справи Національного банку України, стала своєрідним храмом знань з неповторним архітектурним ансамблем і унікальними сучасними інформаційними ресурсами та технологіями. Це одне з найвагоміших надбань обласного центру за останні роки.

Та найбільша цінність нашого міста – його мешканці: працьовиті, сильні, мужні, творчі. Вони вистояли лихоліття воєн і соціальних потрясінь, їх ратним і трудовим подвигом звеличуються Суми ось вже понад три з половиною століття.

Тож, вітаючи Вас від імені усієї сумської громади на нашому сайті, сподіваюся, що він буде інформативним та цікавим і стане першим кроком до знайомства та подальшої співпраці з мальовничим містом над Пслом!


Докладнiше...


Дата публікації: 16-01-2012Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав