Інформаційно-освітній екологічний бюлетень Сумської міської ради «Екологічний орієнтир» (завантажити у форматі pdf, 18Мб)
Відділ екології та енергозбереження Сумської міської ради звертається до мешканців міста, установ, організацій та підприємств обласного центру.
У зв'язку з впровадженням енергозберігаючих технологій в побуті та на виробництві для освітлення приміщень все більше застосовуються люмінесцентні та енергозберігаючі лампи, що дозволяє значно заощаджувати електроенергію.
На сучасному етапі розвитку народного господарства України гостро постають проблеми раціонального використання та економного витрачання первинної перетвореної енергії природних енергетичних ресурсів. На вирішення цих проблем спрямована державна політика енергозбереження, яка ґрунтується на пріоритетності вимог енергозбереження при здійсненні господарської, управлінської діяльності, розвитку і використанні нетрадиційних поновлювальних джерел енергії, вторинних енергетичних ресурсів, створенні нових джерел енергії та видів палива.
У місті Суми управління у сфері енергозбереження у 2009 році здійснювалось відповідно до Програми підвищення енергоефективності використання енергії в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві м. Суми на 2008-2010 роки.
Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на 3-х стаціонарних постах.
Протягом грудня 2012 року відібрано та проаналізовано 1138 проб атмосферного повітря. Середньомісячні концентрації пилу та діоксиду азоту в атмосферному повітрі перевищували санітарні норми в 1,1 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.
Перевищень максимально разових ГДК з жодної домішки не зафіксовано.
Фахівцями Сумського обласного центру з гідрометеорології, фахівці якого щоденно на трьох стаціонарних постах проводять спостереження за вмістом забруднюючих речовин у атмосферному повітрі.
Протягом вересня було відібрано та проаналізовано 906 проб повітря, за якими визначали рівень вмісту пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду.
Лабораторія Сумського центру з гідрометеорології проводила спостереження за забрудненням атмосферного повітря міста на 3-х стаціонарних постах (ПСЗ), які знаходяться за адресами: № 3 - вул. Сумсько-Київських дивізій, 26; № 4- вул. Харківська, 125; № 5 – вул. Металургів, 2. Спостереження проводились згідно з програмою о 01, 07, 13, 19 годинах за вмістом: пилу, оксиду вуглецю, діоксиду сірки, діоксиду та оксиду азоту, розчинних сульфатах, аміаку, формальдегіду. На ПСЗ № 3 та № 5 проводився відбір проб на важкі метали та бенз/а/пірен.
За І півріччя 2012 року відібрано і проаналізовано 7213 проб атмосферного повітря.
Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на 3-х стаціонарних постах.
У жовтні відібрано 1215 проб атмосферного повітря.
Середньомісячні концентрації перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 1,5 рази, формальдегіду в 1,4 рази, діоксиду азоту в 1,3 рази.
Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.
Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на 3-х стаціонарних постах.
У вересні відібрано 813 проб атмосферного повітря.
Середньомісячні концентрації перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 1,6 рази, формальдегіду в 1,5 рази, діоксиду азоту в 1,2 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.
Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду у серпні проводились щоденно на 3-х стаціонарних постах. За минулий місяць відібрано 1128 проб атмосферного повітря.
Середньомісячні концентрації перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу та формальдегіду в 1,5 рази, діоксиду азоту в 1,4 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.