Про роботу комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення соціальної допомоги та прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика
З початку року з питання призначення субсидії до комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення соціальної допомоги та прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика подано 145 заяв громадян. Засідання Комісії проводяться щотижня по мірі надходження заяв громадян.
Внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, а саме розширено коло осіб, що мають право на призначення допомоги.
Особи, яким призначена компенсаційна виплата за надання соціальних послуг: - хворим і престарілим отримали можливість визначити право на призначення даного виду державної допомоги. Оскільки ці особи не працюють, тобто фактично не мають можливості отримувати трудовий дохід і не мають додаткових джерел існування, тому потребують підтримки держави. Ухвалене Урядом рішення дозволить зробити перший крок на шляху до встановлення соціальної справедливості щодо них.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014рік» (надалі – Закон) установлено, що у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1176 гривень, з 1 липня -1207 гривень, з 1 жовтня – 1256 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
З метою активізації регулювання соціально-трудових відносин шляхом укладання та реєстрації колективних договорів в 2013 році спеціалістами управління соціального захисту населення Сумської міської ради надано методичну допомогу щодо змісту колективного договору, порядку його укладання та реєстрації представникам 550 підприємств, установ та організацій міста.
Зареєстровано 300 колективних договорів між роботодавцями та найманими працівниками, змін та доповнень до них, забезпечено охоплення колективними договорами 9426 працюючих.
У сучасних умовах спостерігаємо підвищення конкурентоспроможності на ринку праці професій, які сприяють самозайнятості. Понад 60,0 % вакансій в банку даних Сумського міського центру зайнятості для робітників, тому профорієнтаційна робота направлена на здобуття саме таких спеціальностей.
За даними служби зайнятості станом на 20.01.2014 найбільш актуальними на ринку праці Сумської області були наступні професії та спеціальності: 26 робочих місць за посадою „водій автотранспортних засобів”, 14 – „продавець продовольчих товарів”, по 10 – „кухар” та „електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”, по 7 – „токар” та „продавець непродовольчих товарів”, 6 – „столяр”, по 5 – „електрогазозварник”, „швачка”, „офіціант”.
На сьогоднішній день дуже гострим в місті Суми залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати та запобігання порушенням роботодавцями трудового законодавства.
В 2013 році на 7 засіданнях міської комісії з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, відновлення платоспроможності підприємств, забезпечення реалізації державної політики зайнятості населення, створення робочих місць та легалізації проаналізовано ситуацію, що склалась на 32 підприємствах, де існували борги по заробітній платі в сумі 4865,9 тис. грн., заслухано представників 21 підприємства, направлено листи керівникам 41 підприємства-боржника, 8 арбітражним керуючим, дебіторам 5 підприємств - щодо проведення розрахунків, до органів виконавчої служби - про прискорення стягнення коштів із замовників, які не розрахувались з підприємствами-боржниками по заробітній платі.
Звернення
співголів Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради з нагоди проведення у грудні 2013 року місячника легалізації «тіньової» зайнятості
Перебіг ринкових реформ, ініційованих Президентом України В.Ф.Януковичем потребує нових підходів до вирішення проблем зайнятості та задоволення потреб ринку праці. Вимога часу вирішується комплексно, у тісній взаємодії місцевих органів влади, роботодавців, профспілок, податкових органів та служби зайнятості.
Це - одна з найактуальніших проблем, що потребує усвідомлення кожним роботодавцем. Рух українського суспільства на шляху європейського вибору, зростання добробуту громадян гальмується «тіньовою» економікою та нелегальною зайнятістю.
На виконання п.3.2. Порядку координації головами місцевих державних адміністрацій діяльності територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та забезпечення сприяння у виконанні покладених на зазначені органи завдань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2013 р. № 667 (далі - Порядок) та відповідно до розпорядження голови Сумської ОДА «Про забезпечення взаємодії з територіальними органами центральних органів виконавчої влади» від 15.10.2013 № 434-ОД Територіальна державна інспекція з питань праці у Сумській області повідомляє наступне.
Відповідно до Положення про Територіальну державну інспекцію з питань праці у Сумській області, затвердженого наказом Державної інспекції України з питань праці від 15.11.2011 № 11, основним завданням інспекції є здійснення нагляду та забезпечення контролю за дотриманням трудового законодавства роботодавцями області. В межах компетенції у рамках існуючих юридичних процедур державні інспектори праці забезпечують постійний контроль за дотриманням суб'єктами господарювання області трудового законодавства шляхом проведення перевірок та вжиття заходів щодо притягнення порушників трудового законодавства до адміністративної, кримінальної та дисциплінарної відповідальності. При проведенні перевірок державні інспектори праці діють у відповідності до порядку проведення перевірок стану додержання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 02.07.2012 №390.
Відповідно до міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя» на 2013 – 2015 роки», у 1 півріччі 2013 року надані додаткові пільги та гарантії мешканцям міста Суми:
При виникненні нестандартних ситуацій в сім’ях громадян, які претендують на призначення житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та включення їх до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, за адресою фактичного місця проживання, рішення приймається на підставі висновку відповідної комісії, утвореної рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 06.05.2010 № 252 (надалі – Комісія).
Комісією розглядаються питання призначення субсидій громадянам з урахуванням виняткових обставин