Звернення сторін соціального діалогу

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Звернення сторін соціального діалогу на національному рівні щодо необхідності підвищення ефективності колективно-договірного регулювання трудових відносин

Керуючись Конституцією України, Кодексом законів про працю України, конвенціями та рекомендаціями Міжнародної організації праці, законами України «Про соціальний діалог в Україні» та «Про колективні договори і угоди»,

Беручи до уваги непросту економічну ситуацію та несприятливий вплив кризових явищ в економіці на трудові відносини, зайнятість населення і забезпечення його робочими місцями,

Визнаючи, що колективні договори й угоди є ефективним інструментом регулювання трудових відносин, підвищення конкурентоспроможності підприємств та трудового потенціалу, забезпечення реалізації принципів гідної праці й упередження трудових конфліктів,


Докладнiше...


Дата публікації: 23-04-2014

Щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов'язаних, призваних на військову службу

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок включає, зокрема прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.

Права та обов’язки, соціальний та правовий захист військовозобов'язаних, призваних на військову службу у зв'язку з мобілізацією, та резервістів.

Обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».


Докладнiше...


Дата публікації: 25-03-2014

Продовжується робота комісії по вирішенню питань проведення безоплатного капітального ремонту житлових будинків

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Продовжується робота комісії по вирішенню питань проведення безоплатного капітального ремонту житлових будинківПродовжується робота комісії по вирішенню питань проведення безоплатного капітального ремонту житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу

18.03.2014 відбулося виїзне засідання комісії по вирішенню питань проведення безоплатного капітального ремонту житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу (надалі – комісія). Комісією за 7 адресами проведено обстеження 3 квартир та 4 будинків, визначено загальний перелік видів та обсягів робіт, які необхідно виконати для капітального ремонту.


Докладнiше...


Дата публікації: 19-03-2014

Проведення конкурсу та визначення результатів

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Проведення конкурсу та визначення результатів03.02.2014 управління соціального захисту населення Сумської міської ради (надалі - управління), як організатор конкурсу, оголосило конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями (надалі – інститутами громадянського суспільства), для виконання (реалізації) яких у 2014 році надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів міського бюджету (надалі – конкурс). На 2014 рік затверджені бюджетні призначення на проведення конкурсу в сумі 472 132,00 грн.

Конкурс проводився з метою забезпечення прозорості та ефективного використання коштів, які передбачаються в міському бюджеті міста Суми для фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства та на виконання міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя» на 2013 - 2015 роки», затвердженої рішенням Сумської міської ради від 28 листопада 2012 року № 1867 – МР (зі змінами).


Докладнiше...


Дата публікації: 13-03-2014

Розрахунок доплат за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Одним із ефективних способів реалізації прав працівників на охорону життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, а також заохочення категорій громадян, які працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, є надання пільг і компенсацій, до яких належить доплата за роботу в цих умовах.

Відповідно до Типового положення про оцінку умов праці на робочих місцях та порядку застосування галузевих переліків робіт, на яких можуть встановлюватись доплати робітникам за умови праці, в цілях обґрунтованого визначення розмірів доплат за роботу в тяжких та шкідливих, особливо тяжких та особливо шкідливих умовах праці передбачено певний порядок оцінки фактичних умов праці на робочих місцях та застосування галузевих переліків робіт, де можуть здійснюватись відповідні доплати.


Докладнiше...


Дата публікації: 4-03-2014

Інформація про стан розгляду справ на засіданнях комісії

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Інформація про стан розгляду справ на засіданнях комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення соціальної допомоги та прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика

19.02.2014 вп'яте у 2014 році відбулось засідання комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення соціальної допомоги та прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика. Розглянуто 53 звернення громадян з питання призначення субсидій та 3 - з питання призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченими сім’ям.

Враховуючи конкретні обставини, що склались у сім'ях, 2 заявникам надано дозвіл на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченими сім’ям, 49 сім'ям - на призначення субсидії, 5 сім’ям відмовлено в призначенні соціальної допомоги.


Докладнiше...


Дата публікації: 24-02-2014

Пам’ятка про порядок призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний розмір допомоги 130 грн

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається:

  • для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності – з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами
  • для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб

  • з 01.01.2014 – 1218,00 грн.
  • з 01.07.2014 – 1250,00 грн.
  • з 01.10.2012 – 1301,00 грн.

Докладнiше...


Дата публікації: 24-02-2014

Перерахунки субсидій на природний газ у зв’язку зі зміною категорії на його роздрібну ціну

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Згідно з Правилами надання населенню послуг з газопостачання ПАТ «Сумигаз» надає управлінню соціального захисту населення Сумської міської ради інформацію про роздрібну ціну, встановлену для оплати природного газу. Управління щороку проводить перерахунки розмірів наданих субсидій за попередній рік по кожному отримувачу субсидії.

 

Наприклад:

1. Збільшення роздрібної ціни на газ.

Згідно з обсягом газу, використаного за опалювальний сезон 2012-2013 років (0-2500 куб. м) вартість послуги для призначення субсидії розраховувалась з урахуванням її фактичного споживання в середньому розмірі 364,8 куб.м за роздрібною ціною для І категорії (0,7254 грн. за 1 куб.м газу) і складала 264,63 грн. Сім’ї призначена субсидія з жовтня 2012 року по квітень 2013 року в сумі 200,0 грн., обов’язковий відсоток платежу для сім’ї склав 64,63 грн.


Докладнiше...


Дата публікації: 24-02-2014

Повідомна реєстрація колективних договорів

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Відповідно до статті 9 Закону України „Про колективні договори і угоди”, галузеві (міжгалузеві) і територіальні (обласні та республіканські) угоди підлягають повідомній реєстрації центральними органами виконавчої влади у сфері соціальної політики, а колективні договори і територіальні угоди іншого рівня – місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно з частиною 1 статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів міських рад належать делеговані повноваження, зокрема, повідомна реєстрація колективних договорів і територіальних угод відповідного рівня.


Докладнiше...


Дата публікації: 17-02-2014


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав