Порядок державної реєстрації новозбудованих об’єктів

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Відповідно до ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» при здійсненні реєстрації права власності новозбудованих об’єктів нерухомості державним реєстратором видається свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності на нерухоме майно.

Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2012 №703(далі-Порядок), передбачено особливості державної реєстрації права власності на нерухоме майно на підставі свідоцтва про права власності на нерухоме майно.


Докладнiше...


Дата публікації: 29-09-2014

Колективні суб’єкти трудового права

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Головною потребою людини є праця. Вона потрібна їй для нормальної життєдіяльності, потрібна як повітря, їжа, сон, спілкування. Щоб насолодитися відпочинком, треба спочатку відчути втому.

Застосовуючи працю, люди вступають у зв'язки один з одним. Ці зв'язки між людьми прийнято називати відносинами, що проявляються у різних сферах життя як форми взаємодій або протидій. Участь у цих зв'язках, тим більше, коли вони урегульовані нормами права, створює для їх учасників певні права та обов'язки. Визнання юридичних осіб або громадян носіями прав і обов'язків, надання їм певної правосуб'єктності, тобто наділення суспільно-юридичними якостями, що дозволяє їм брати участь у різних майнових, організаційних, особистих немайнових правовідносинах, перетворює їх у суб'єктів цих правовідносин.


Докладнiше...


Дата публікації: 23-09-2014

Про порядок надання статусу учасника бойових дій

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Сумське міське управління юстиції періодично надає консультації з питань дотримання Конституційних прав і свобод громадян, які були призвані на військову службу по мобілізації у зв’язку з подіями на сході України, про порядок отримання грошового забезпечення військовослужбовцями - учасниками антитерористичної операції чи їх сім’ями та з інших питань.

Не зважаючи на те, що сьогодні діє режим двостороннього припинення вогню в зоні проведення АТО, бойові дії фактично тривають. Терористичні угрупування на сході країни не хочуть визнавати умов Плану Президента України Петра Порошенка щодо мирного врегулювання цього конфлікту і продовжують обстріли наших блок-постів, інших місць розташування військових, а також населених пунктів. В результаті продовжують гинути та отримувати поранення як військові так і мирні жителі. Не дивлячись ні на які труднощі, наші військові продовжують з честю виконувати свій обов’язок по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.


Докладнiше...


Дата публікації: 23-09-2014

Види та організаційні форми підприємств

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти підприємства таких видів:

  • приватне підприємство, що діє на основі приватної власності громадян чи суб'єкта господарювання (юридичної особи);
  • підприємство, що діє на основі колективної власності (підприємство колективної власності);
  • комунальне підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади;
  • державне підприємство, що діє на основі державної власності;
  • підприємство, засноване на змішаній формі власності (на базі об'єднання майна різних форм власності);
  • спільне комунальне підприємство, що діє на договірних засадах спільного фінансування (утримання) відповідними територіальними громадами - суб’єктами співробітництва.

В Україні можуть діяти також інші види підприємств, передбачені законом.


Докладнiше...


Дата публікації: 19-09-2014

Недійсність шлюбу

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Дотримання встановлених законом умов укладення шлюбу є вирішальним фактором для визнання шлюбу правозгіднимю Значення такого фактору пояснюється тим, що шлюб є єдиною підставою виникнення між чоловіком і жінкою прав та обов’язків подружжя, визначених законом. Тому, недотримання передбачених законодавством умов є підставою для визнання шлюбу недійсним.

Недійсність шлюбу – це особливий вид сімейно-правової санкції, яка застосовується у разі порушення передбачених законом умов укладення шлюбу й означає анулювання тих юридичних наслідків, які законом пов’язують з дійсним шлюбом.


Докладнiше...


Дата публікації: 19-09-2014

Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі, а саме зміни щодо імені фізичної особи, місця її проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків або номера та серії паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідні державні органи і має запис в електронному безконтактному носії паспорта громадянина України, набирають чинності з дня їх державної реєстрації.


Докладнiше...


Дата публікації: 22-08-2014

Загальні підставі реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

I. Загальні положення правового статусу об’єкта незавершеного будівництва

Об’єкт незавершеного будівництва є об’єктом з особливим правовим статусом, оскільки має ряд ознак, за якими він відрізняється від об’єктів нерухомого майна, що розташовані на земельній ділянці.

Законом України «Про іпотеку» визначено, що об’єктом незавершеного будівництва є об’єкт будівництва, на який видано дозвіл на будівництво, понесені витрати на його спорудження та не прийнятий в експлуатацію відповідно до законодавства.


Докладнiше...


Дата публікації: 22-08-2014

Сім’ї загиблих в АТО міліціонерів прирівняють до сімей ветеранів війни

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

З початком антитерористичної операції на сході України вже загинуло чимало військовослужбовців призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією на певний період, ще більше поранених. Разом з військовими, в антитерористичній операції беруть участь і працівники органів внутрішніх справ України, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави. Правоохоронці Сумщини також виконують свій службовий обов’язок в зоні АТО і серед них є вже загиблі.

Раніше, прийнятими змінами до Закону України «Про статус ветеранів війни та їх соціальний захист», було визначено статус учасників бойових дій військовослужбовців, які приймають безпосередню участь в АТО і зазначеним Законом передбачено їх соціальний захист та захист їх сімей, але зазначеним Законом не було врегульовано статусу сімей правоохоронців загиблих чи померлих від поранень в зоні АТО.


Докладнiше...


Дата публікації: 22-08-2014

Удосконалення порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, які проходять військову службу в особливий період

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

З моменту початку антитерористичної операції на сході України неодноразово в засобах масової інформації висвітлювалися нарікання з боку мобілізованих військовослужбовців про те, що вони не отримують грошового забезпечення. Звичайно це є порушенням їх Конституційних прав і гарантій. Але разом з тим, слід враховувати те, що законодавство України, в тому числі і Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» приймалися в мирний час, коли ніщо не віщувало в Україні бойових дій чи військового протистояння, а їх норми розраховувалися на мирне життя. З початком АТО на сході країни розпочалися бойові дії пов’язані зі звільненням територій самопроголошених ДНР та ЛНР від сепаратистів та терористів, і певна річ, що задіяні в цій операції військові не мають змоги користуватися банківськими картками чи в інший спосіб отримувати грошове забезпечення.


Докладнiше...


Дата публікації: 13-08-2014

Про демографічний стан у Сумській області та м. Суми

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

29 липня 2014 року на засіданні колегії Головного управління юстиції у Сумській області були підведені підсумки за напрямками роботи органів юстиції області в першому півріччі 2014 року. Це і робота зі зверненнями громадян та організація їх особистого прийому, це і стан виконавської дисципліни при виконанні актів та доручень вищестоящих органів, це і стан кадрової роботи та забезпечення дотримання антикорупційного законодавства в органах юстиції, це і державна реєстрація нормативно-правових актів органів виконавчої влади, це і представництво інтересів держави в судах, це і правова робота та освіта, це і робота органів нотаріату, реєстраційної служби, державної виконавчої служби і багато інших напрямків визначених державою.


Докладнiше...


Дата публікації: 8-08-2014


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав