Грудне вигодовування. Чому це так важливо? (пам’ятка)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Дитина – велике щастя для кожної матері, велика цінність для нашої країни.

Тому в 1995 році Міністерство охорони здоров’я України розробило першу Програму «Підтримки грудного вигодовування». В 1998 році створено навчально-методичний Центр підтримки грудного вигодовування МОЗ України на базі Національної державної спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ». З 2006 року діє нова Програма підтримки грудного вигодовування дітей в Україні на 2006 – 2010 роки.

Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди успішно впроваджує принципи грудного вигодовування і доброзичливого ставлення до дитини. В лікарні створюються умови для максимально комфортного перебування дитини і матері. Заклад акредитований на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Чому ж держава так піклується про грудне вигодовування?


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Як захистити дітей від нещасних випадків (пам’ятка)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Щодня у всьому світі з тисячами дітей трапляються нещасні випадки. Тому батькам слід пам’ятати, що подібне лихо може трапитися і з їх дитиною. Найчастіше діти травмуються вдома або на вулиці. Малюки часто падають, залазячи на щось високе, дістають опіки, доторкаючись до гарячого, отруюються, пробуючи на смак доступні їм речі. Діти шкільного віку частіше травмуються на дорозі або під час ігор на вулиці. Убезпечити дитину від нещасного випадку повинні батьки, дорослі, з якими діти залишаються вдома.

Немає слів, щоб описати трагедії, які трапляються через необачність батьків. До опікового центру нерідко потрапляють навіть немовлята, особливо з сільської місцевості. Там, як відомо, опалюють приміщення грубками. І деякі з немовлят іноді скочуються просто на розжарені плити. Навіть лікарям нестерпно дивитися на таких маленьких безвинних страждальців. Хочеться сказати: мами й тата, не кладіть немовлят поблизу плит чи печей. Навіть якщо і вдається вилікувати таке дитя від опіків, шрами та рубці залишаться в неї на все подальше життя.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Діти і комп’ютер

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Останніми роками значно збільшилася кількість людей, які проводять весь робочий день за комп'ютером. Персональний комп'ютер став нашим супутником і удома. Без комп'ютера не обходяться і наші діти. У зв'язку з цим все частіше стали виникати питання про те, як впливає комп'ютер на здоров'я. До цього дня, саме по цій темі йдуть численні дискусії. Який вплив комп'ютера на здоров'я як дітей, так і дорослих? Чи шкідливо це? І якщо так, то наскільки? Чи небезпечніший комп'ютер за телевізор, чи в нім шкоди не більше, ніж в звичайних електронних приладах в нашому будинку? Як впливає комп'ютер на наше здоров'я, на нашу психологію, зір?


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Якщо ви вирішили їхати за кордон, запам’ятайте такі поради

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

 

1) Закордонний паспорт, візу та проїзні документи оформляйте й сплачуйте ці послуги особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами.

2) Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

 

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп’ютерній мережі інтернет. Не реагуйте на рекламу фірми, яка не відповідає вимогам законодавства (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав );
 • незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, знайомих, друзів, сусідів або колег по роботі чи навчанню.

 

3) Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі чи шлюби не ведіть наодинці з агентом. З

 


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Захистіть своїх дітей від тютюну (поради батькам)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

 

Якщо сучасні тенденції куріння збережуться, близько 250 млн. дітей, які живуть зараз, будуть, у кінцевому рахунку, вбиті тютюном.

Наше завдання, наше покликання полягає в тому, щоб подолати ці тенденції і покласти край тютюновій чумі. Я закликаю людей і всі нації всюди приєднуватись до Об’єднаних Націй в своїх великих і малих діях щодо захисту майбутнього здоров’я наших дітей у світі, вільному від тютюну.

 

К.Аннан, Генеральний секретар ООН, 1997р.

 


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Як попередити побутовий травматизм (пам’ятка для людей похилого віку)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

В людей похилого віку значно зростає кількість випадкових фізичних травм, особливо переломів. Причиною цього є ряд факторів. Одна із основних причин - розвиток остеопорозу, тобто захворювання кісткової системи, що характеризується зниженням кісткової маси і втратою в ній значної кількості мінеральних речовин. Внаслідок цього навіть під дією незначної фізичної сили можуть виникнути переломи, частіше за все переломи передпліччя, ребер, хребта та стегна.

Спонукають виникненню травм та переломів і вікові зміни центральної нервової системи, що в свою чергу призводить до невпевненості при ходьбі, порушенню рівноваги і т.д.; патологічні процеси (недостатність мозкового кровообігу, захворювання опорно-рухового апарату), зниження гостроти зору


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Профілактика вроджених вад у дітей (за матеріалами українських генетиків)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Кожна жінка і кожен чоловік після досягнення статевої зрілості може стати відповідно матір’ю і батьком.

Вагітність має бути запланованою. Ефективні і безпечні засоби контрацепції потрібно використовувати аж до початку того менструального циклу, у який планується зачаття, тобто визначитися з рішенням мати дитину потрібно за 3 – 4 місяці до запліднення.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Щоб запобігти утворенню злоякісних пухлин (4 лютого – Міжнародний день боротьби проти раку)(пам'ятка)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Онкологічні захворювання – це загальна назва, яка налічує біля 200 злоякісних новоутворень, при яких на шкірі, слизових оболонках або в різних органах людини починається безперервний поділ клітин. Пухлина швидко збільшується у різних напрямках до значних розмірів, вражаючи здорову тканину органа людини. Продукти розпаду пухлини всмоктуються, викликаючи інтоксикацію та виснажуючи організм.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Профілактика порушень постави у дітей (поради батькам)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

 

З першого ж дня в школі хребет дитини починає отримувати підвищені навантаження. Гіподинамія, незручні меблі вдома і в школі, тривале вимушене неправильне положення тіла, відсутність навику правильної постави, неправильно підібраний портфель або ранець – все це погіршує стан опорно-рухового апарату. Є навіть такий тип порушення постави, який інколи називають «шкільним сколіозом».

Можна сказати, що без спеціальних заходів профілактики неправильна постава гарантована практично кожному учню. «Спеціальні заходи» - звучить занадто грізно. Насправді це лише дотримання елементарних правил, що не так уже і важко.

 


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Що необхідно знати кожному, щоб попередити захворювання сказом? (пам’ятка)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)
 • При укусах домашніми або дикими тваринами треба рясно промити рану під проточною водою з милом. Краї рани обробити 5% настойкою йоду або 70% спиртом. Коли кровотеча з рани незначна, то не треба поспішати її зупиняти. Разом з кров’ю з рани видаляється і вірус сказу.
 • Особливо небезпечними є укуси, нанесені скаженими хижими тваринами. В слині цих тварин знаходиться дуже агресивний вірус, внаслідок чого інкубаційний період захворювання скорочується, хвороба розвивається швидко, протікає важко і закінчується смертю. Отже, після укусу необхідно негайно звернутись до лікаря-рабіолога Сумської міської клінічної лікарні №1 для вирішення питання про призначення курсу щеплень проти сказу. Тільки своєчасно проведений лікувально-профілактичний курс щеплень може попередити захворювання сказом!
 • Призначений курс щеплень обов’язково треба закінчити повністю і не допустити його переривання. Під час проведення щеплень і після його закінчення впродовж 6 місяців не можна вживати спиртні напої, переохолоджуватись, перегріватись.
 • Тварину, яка покусала людину та зовні виглядає здоровою, не треба вбивати, а необхідно звернутись в установи ветеринарної медицини для встановлення за нею 10-ти денного ветеринарного нагляду.
 • Не можна знімати шкіру з трупу підозрілої на захворювання тварини (часто буває, що шкуру знімають з хворої на сказ лисиці).
 • Бережіть дітей від укусів тваринами, не дозволяйте їм гратись з бродячими собаками і котами, приносити їх додому!
 • Своєчасно повідомляйте спеціалістів служби ветеринарної медицини про хворих тварин, про трупи загиблих тварин.
 • У випадку заходу в населений пункт лисиці, у якої відсутній страх перед людиною (основна ознака сказу), необхідно повідомити в місцеву установу ветеринарної медицини, лікувальну установу або санепідстанцію.
 • Пам’ятайте, що власну собаку необхідно щорічно реєструвати і щеплювати проти сказу, утримувати на прив’язі або у закритому дворі.
 • Вигулювати собаку необхідно у наморднику або на короткому повідку.

Громадяни! Спільними зусиллями не допустимо захворювання людей смертельною інфекцією!


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав