Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558 затверджено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.
Щомісячна компенсаційна виплата призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
Щомісячна компенсаційна виплата призначається з дня подання заяв фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує.
За послугами до Центру реінтеграції бездомних осіб у 2014 році звернулося 690 осіб (з них 580 осіб звернулося вперше), в тому числі 26 осіб звільнені з місць позбавлення волі.
За І півріччя 2015 року до Центру звернулася 301 особа (з них 186 осіб звернулися вперше), в тому числі 5 осіб з місць позбавлення волі.
У 2014 році відділенням нічного перебування надано медичної та соціальної допомоги 280 особам відповідної категорії.
За І півріччя 2015 року відділенням нічного перебування надано медичної та соціальної допомоги 150 особам відповідної категорії.
Управління соціального захисту населення Сумської міської ради повідомляє одержувачів державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства 1 групи підгрупи А, що 02 червня 2015 року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам», щодо встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства підгрупи А I групи.
З 01.01.2016 у разі, якщо щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства підгрупи А I групи не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Постановою Верховної Ради України від 19 травня 2015 року внесені зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», відповідно до яких скасовано обмеження щодо відмови в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї при наявності чи володінні сім’ї земельних ділянок площею понад 0,6 га. Тобто, відповідні сім’ї з 10.06.2015 набувають право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї на загальних підставах.
Інформація
про підсумки роботи управління за І півріччя 2015 року
(наказ начальника управління від 19.01.2012 № 12 - О)
Бюджет управління на 2015 рік складає 527,9 млн. грн., що на 50,7 % більше ніж в 2014 році (350,2 млн. грн.) та на 64,9 % більше ніж в 2013 році (320,2 млн. грн.).
На потреби управління, виплату соціальних допомог, пільг та компенсаційних виплат профінансовано в І півріччі 2015 року 215,2 млн. грн., що складає 40,8 % від затвердженої суми на рік, в тому числі:
З 11 червня 2015 року Урядом країни внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, якими відмінено реєстрацію місця проживання дитини для призначення допомоги при народженні дитини.
Відтепер, для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:
Кабінетом Міністрів України з 28.04.2015 внесено зміни до Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним (надалі – допомога на догляд).
Зокрема, для призначення допомоги на догляд особою, яка звертається за її призначенням, додатково подаються декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики України та копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, яка видана інваліду I чи II групи внаслідок психічного розладу, за яким здійснюється догляд.
Згідно з пп. 8 п. «б» частини 1 ст. 34 Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про Державну експертизу умов праці, затвердженим постановою Ради Міністрів України від 01 грудня 1990 року № 357 (із змінами та доповненнями) та на підставі Положення про управління соціального захисту населення Сумської міської ради, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 29 травня 2013 року № 2358-МР, управлінням соціального захисту населення Сумської міської ради здійснюється контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці, соціальний захист працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, правильністю встановлення виплат та компенсацій працівникам цих категорій.
Умови приєднання до дії Галузевої угоди, укладеної між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Всеукраїнським об’єднанням обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі «Федерація роботодавців ЖКГ України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2013-2015 роки
Згідно з чинним законодавством підприємства приєднуються до дії Галузевої угоди через членство в організації роботодавців, яка є її підписантом. Приєднання до дії Галузевої угоди надає підприємству законодавчі підстави для врахування галузевих норм і гарантій по оплаті праці в тарифах.
Під час проведення на підприємствах, установах та організаціях міста атестації робочих місць за умовами праці одним із основних питань, які потрібно вирішити атестаційній комісії, є визначення кількості робочих місць, що підлягають атестації. Однак, саме на цьому етапі найчастіше припускаються суттєвих помилок, які у подальшому призводять до проблем організаційного та технологічного характеру. Щоб запобігти цим помилкам необхідно пам’ятати, що не слід: