Реєстрація права власності на об’єкти нерухомого майна у зв’язку із втратою правовстановлюючих документів

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

З 01 січня 2013 року відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» запроваджена нова система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно за принципом "єдиного вікна", основною метою якої є спрощення процедури державної реєстрації прав та максимальне скорочення інстанцій, до яких необхідно звертатися з метою набуття права власності на нерухоме майно.

Безпосереднє здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру прав відповідно до закону покладено на районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції (підпункти 12.15 та 12.16 пункту 12 Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 23 червня 2011 року № 1707/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 23 червня 2011 року за № 760/19498).


Докладнiше...


Дата публікації: 9-07-2015

Строки та терміни за цивільним законодавством

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Здійснення і захист цивільних прав тісно пов'язані з фактором часу. Цивільні правовідносини не існують абстрактно: вони виникають, змінюються та припиняються у часі. Для регулювання цивільних відносин використовують певні проміжки часу, які називаються строками.

Під строком у цивільному праві розуміють, звичайно, момент або проміжок часу, з настанням або із закінченням якого законодавець пов'язує певні правові наслідки. Так, якщо протягом трьох років громадянин відсутній за місцем постійного проживання і його місцезнаходження невідоме, то суд, за заявою зацікавленої особи, може оголосити такого громадянина померлим. Ось цей проміжок часу (три роки) і є строком.


Докладнiше...


Дата публікації: 18-06-2015

Тимчасова втрата працездатності

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Працездатність – це здатність до праці, що залежить від стану здоров’я, фізичного, духовного розвитку (розумових та емоційних можливостей), а також професійних знань, уміння і досвіду працівника, що дає йому змогу виконувати роботу визначеного обсягу, характеру та якості. Тобто здатність людини до праці оцінюється не лише за можливістю виконання роботи та функціональним станом організму, а й за додатковими критеріями (стан здоров’я, професійні знання, вміння, досвід.

Під тимчасовою втратою працездатності розуміють неспроможність особи виконувати свою трудові обов’язки внаслідок короткотривалих обставин об’єктивного характеру.


Докладнiше...


Дата публікації: 10-06-2015

Онлайн сервіси сприяють позитивному розвитку бізнес-середовища

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

У системі Міністерства юстиції України реєстраційна служба є одним із соціальних інститутів, адже вона надає ряд адміністративних послуг. Загалом у 2014 році українці отримали 4,8 млн послуг з реєстрації. З них 1,3 млн становили виписки, витяги та довідки.

У рамках реформ, що наразі здійснюються Міністерством юстиції України забезпечено відкритий доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

8 квітня 2015 року запущено систему надання електронних онлайн сервісів. Зареєструвати бізнес та отримати необхідну довідку, витяг або виписку можна на оновленому сайті Мін′юсту в режимі онлайн - http://new.minjust.gov.ua/ua/services.


Докладнiше...


Дата публікації: 27-05-2015

Право користування житлом дітьми – членами сім’ї власника майна

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Згідно зі статтею 1 Конвенції про права дитини, дитиною є кожна людська істота до досягнення нею 18-річного віку, якщо за законом, що застосовується до даної особи, вона не досягає повноліття раніше. Українським законодавством, зокрема статтею 6 Сімейного кодексу України, встановлено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття, малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років, неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.


Докладнiше...


Дата публікації: 25-05-2015

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії, уповноважена ним особа або ліквідатор після закінчення процедури ліквідації, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові такі документи:


Докладнiше...


Дата публікації: 20-05-2015

Підстави визнання шлюбу недійсним

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Сімейний кодекс України містить вичерпний перелік обставин, які слугують підставами для визнання шлюбу недійсним. Аналіз їх дозволяє дійти висновку, що недійсним визнається шлюб, зареєстрований в державному органі державної реєстрації актів цивільного стану (далі – ДРАЦС) за відсутності хоча б однієї з позитивних умов його укладення, або, навпаки, за наявності хоча б однієї з негативних умов укладення. Таким чином, недійсність шлюбу пов’язується з порушенням умов укладення шлюбу та є формою відмови держави від визнання укладеного шлюбу як юридично значущого акту, виражена в рішенні суду, винесеному в порядку цивільного судочинства у зв’язку з порушенням встановлених законом умов укладання шлюбу, що є за своєю суттю заходом захисту.


Докладнiше...


Дата публікації: 20-05-2015

Обов'язок повнолітніх дітей утримувати батьків

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Утримання батьків дітьми є відповідною компенсацією за утримання і турботу, надану батьками дитині. В нормальних умовах діти добровільно допомагають своїм непрацездатним батькам і турбуються про них.

Однак, безсумнівно, неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити і поважати своїх батьків. Любов, доброта, порядність, чесність є етичними поняттями, а не юридичними.


Докладнiше...


Дата публікації: 14-05-2015

Новий порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав.

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції

Порядок та механізм надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) передбачений чинним законодавством України, а саме: Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно», Порядком доступу посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки, нотаріусів, адвокатів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2014 № 722, яка набрала чинності 01 січня 2015 року (далі Постанова), передбачений порядок та механізм надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).


Докладнiше...


Дата публікації: 30-04-2015

Інформація для військовослужбовців з питань соціального та правового захисту осіб, які приймають (приймали) участь в антитерористичній операції

Городянину » Інформаційні матеріали » Міське управління юстиції
  • Хто вважається учасником АТО?
  • Порядок надання статусу учасника бойових дій цим особам, категорії таких осіб та терміни їх участі
  • Підстави для надання особам статусу учасника бойових дій
  • Який порядок надання відпусток учасникам АТО?
  • Чи нараховуються учасникам АТО штрафні санкції та пеня за кредитними зобов’язаннями?
  • Чи можуть звільнити учасника АТО з роботи?
  • Чи повинні учасникам АТО виплачувати заробітну плату за основним місцем роботи?
  • Яку суму одноразової грошової допомоги повинні виплатити після демобілізації?
  • Якими пільгами користуються учасники АТО та члени їх сім’ї? Які с пільги в учасників АТО у майбутньому?
  • Якщо є важкі сімейні обставини, чи можуть учасники АТО отримати відпустку під час участі в АТО?

Докладнiше...


Дата публікації: 30-04-2015


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав