Пам’ятка щодо збереження природи озера Чеха

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Одним із мальовничих місць природної оази посеред міської забудови, що приваблює мешканців та гостей міста Суми, є озеро Чеха, значення якого важко переоцінити.

Озеро та його околиці сприяють створенню комфортного середовища, збереженню і розвитку фізичного і психічного здоров’я громадян, мають естетичне та рекреаційне значення, є об’єктом досліджень для науковців, студентів та школярів. Ця територія є середовищем для існування десятків видів риб, земноводних, плазунів, птахів та ссавців, 24 види в цьому переліку – регіонально рідкісні види, 5 – занесені до Червоної книги України, 3 – до Європейського Червоного списку, 81 вид охороняється Бернською конвенцією з охорони європейської фауни, флори та природних місць перебування.

Озеро дуже потрібне обласному центру. І взагалі, чи багато в Україні міст, де просто посеред житлових масивів красувалось би отаке природне творіння - озеро? Ми так звикли до нього, що іноді й не помічаємо, що воно завжди поруч з нами.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Пам'ятка для населення про правила відпочинку та харчування у літній період

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

З метою застереження громадян від захворювань на гострі кишкові інфекції у літній період управління охорони здоров'я рекомендує:

 • НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб.
 • НЕ допускати споживання продуктів та напоїв протермінованого зберігання.
 • НЕ вживати харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості.
 • НЕ вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
 • НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води тощо). Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання.

Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Пам’ятка населенню щодо запобігання захворюванню на вірус грипу А/H1N1 (свинячий грип)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)
 1. По можливості відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на свинячий грип. В першу чергу відмовитися від візитів у Мексику та США.
 2. Якщо Вашу поїздку в країну, де зареєстровані випадки захворювань, не можна відкласти, будьте насторожі, не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд з людьми із ознаками респіраторної інфекції – нежиттю, кашлем, почервонілими очима. Необхідним буде носити чотирьохшарову марлеву пов'язку або хірургічну маску, краще одноразову з гнучким дротом круг носа, яку необхідно викинути, як тільки вона стане вологою, після чого ретельно вимити руки та (або) обробити їх спиртом.
 3. У випадку, якщо Ви менш, ніж 10 днів тому повернулися із країни, де зафіксовані випадки розповсюдження та інфікування збудником свинячого грипу, будьте особливо уважні до свого здоров'я. При появі симптомів ГРВІ - температури, кашлю, нежиті, порушень функції кишківника та болю у м'язах – негайно звертайтесь до лікаря.

Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Раціональне харчування – провідний фактор у формуванні здоров'я дітей будь-якого віку (пам’ятка)

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

На сьогоднішній день здорова дитина стала рідкістю. Зростає кількість дітей з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної, нервової систем, органів кровотворення. Значно "помолодшала" виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки. Діти частіше страждають на алергійні захворювання, у тому числі на бронхіальну астму, атипічний дерматит. Це далеко не повний перелік.

Більшість захворювань виникає внаслідок порушення обміну речовин із-за нераціонального харчування. До раціону дитини потрапляють неякісні, хімізовані продукти харчування. Якщо мати відмовляється від грудного вигодовування та ще невірно підбирає суміш, вона лишає дитину шансу отримати здоровий життєвий старт.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Зимові поради

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Упасти у пухнасту кучугуру - не боляче. А ось упасти в ожеледицю на асфальт... Тому краще не падати. Потурбуйтеся про те, щоб взуття відповідало погоді. Краще в ожеледь взувати черевики з гумовою, каучуковою підошвою і спеціальними протекторами для зимового періоду. Якщо таких немає, а на вулиці дуже слизько, наклейте на підошву звичайний медичний пластир.

Якщо ви все ж таки посковзнулися і почали падати, то робіть це уміло: голову краще за все притиснути підборіддям до грудей, а руки - до тулуба ("руки по швах!") ще під час падіння. Перший прийом вбереже потилицю від різкого зіткнення з тротуаром, а другий - від переломів і вивихів.

Будьте особливо обережні при ожеледі, переходячи вулицю. Якщо вже помітили, що на вас неминуче наїде автомобіль, то у момент удару постарайтеся хоча б трошки підстрибнути на місці й виконати ті ж прийоми, що і при падінні на кригу. Був такий випадок: літня людина перелетіла через дах "жигуля" і залишилася цілою і неушкодженою - вона встигла згрупуватися і зустріти удар за всіма правилами.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Як уберегтися від квартирних крадіжок

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Майже шістдесят відсотків таких крадіжок вчинюється за наводкою. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома, які цінності маєте у своєму помешканні. У більшості випадків “домушник” не забереться у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час. Отже, коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін ви залишаєте помешкання.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Як уберегти себе від нападу зловмисника?

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

У вечірній чи нічний час, повертаючись додому, у вас чи ваших знайомих з рук вирвали сумочку, зірвали з голови хутрову шапку, вдарили важким предметом по голові та почистили кишені або в під'їзді будинку зірвали сережки, і ще безліч подібних випадків, як це не прикро, нині не рідкість.

Працівники міліції роблять чимало, щоб протистояти напливу таких злочинів, але панацеї від подібного поки що немає. У вечірній час посилено патрулювання вулиць обласного центру і кожен може звернутися за допомогою до працівника міліції в критичній ситуації. І все-таки потерпілі розплачуються за власну легковажність і довірливість, сприяючи скоєнню таких кримінальних злочинів. Отож, варто постійно дотримуватися рекомендацій, за допомогою яких можна перешкодити зловмиснику вчинити злочин.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Правила виклику швидкої медичної допомоги

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Комунальна установа "Сумська міська станція швидкої медичної допомоги" є єдиним лікувальним закладом обласного центру, завдання якого – організація і надання своєчасної безоплатної кваліфікованої спеціалізованої екстреної медичної допомоги хворим і потерпілим (дорослим і дітям) на догоспітальному етапі.

Щоб зареєструвати виклик, необхідно набрати телефонний номер 103 або безпосередньо звернутися на станцію за адресою: місто Суми, провулок Громадянський, 4а.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Як захистити свій будинок від паводкових вод

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

Затоплення можуть відбуватися з різних причин. Більшість людей знають про ризик паводка з річки, потічка та водосховища, але затоплення можливе також внаслідок підняття ґрунтових вод, стікання зі схилів поверхневих вод та зворотного підняття води з дренажних систем.


Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012

Що потрібно знати про туберкульоз

Довідка » Про це варто знати всім! (пам'ятки городянам)

У 1993 році Всесвітня організація охорони здоров’я визнала туберкульоз глобальною проблемою. В Україні з 1995 року офіційно зареєстрована епідемія туберкульозу.

Якщо Ви вважаєте, що на туберкульоз хворіють лише люди з груп ризику (алкоголіки, наркомани, бездомні або найбідніші), а вам це не загрожує, зверніть увагу:

 • в Україні на обліку в протитуберкульозних диспансерах перебуває кожен 50-й дорослий мешканець України;
 • кожну годину троє наших громадян захворюють на туберкульоз;
 • кожну годину одна людина помирає від цієї небезпечної хвороби.

Докладнiше...


Дата публікації: 3-02-2012


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав