Методичні матеріали до єдиного інформаційного дня на тему: «Про державну підтримку учасників бойових дій та членів їх сімей»

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

У антитерористичній операції на Сході України брали участь 8309 жителів Сумської області і вже демобілізовані 3939 осіб, загинули 93 особи, 178 - отримали поранення.

Встановлено статус учасника бойових дій за участь в антитерористичній операції 4034 військовослужбовцям, 24 мають статус інваліда війни з числа учасників бойових дій в антитерористичній операції, 147 сімей – статус члена сім’ї загиблого, зазначені особи отримують пільги передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».


Докладнiше...


Дата публікації: 28-10-2015

Атестація робочих місць за умовами праці

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Основна мета атестації робочих місць за умовами праці полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками з метою реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в шкідливих та несприятливих умовах.

Атестація проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Атестацію проводить атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.


Докладнiше...


Дата публікації: 26-10-2015

Колективний договір як засіб регулювання відносин між роботодавцем та найманими працівниками

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Найбільш ефективним заходом регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працюючих, роботодавців та уповноважених ними органів залишається колективний договір, де встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо організації виробництва, праці, відпочинку, продуктивної зайнятості, нормування, оплати, умов та охорони праці, а також додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

З метою визначення змісту колективного договору, який укладається між роботодавцем або уповноваженою ним особою та трудовим колективом або уповноваженим ним органом сторони переговорів повинні проаналізувати основні вимоги чинного законодавства, в т.ч.: Кодекс законів про працю України, Законів України «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про охорону праці» та інші. При цьому, обов’язково повинні бути враховані вимоги галузевої угоди, де передбачено порядок регулювання соціально-трудових відносин в галузі, до якої належить підприємство, установа чи організація.


Докладнiше...


Дата публікації: 26-10-2015

Розміри прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

З 1 вересня 2015 року внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», якими передбачено збільшення прожиткового мінімуму.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлений у розмірі - 1330 гривень.

Для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум становить:

  • для дітей віком до 6 років - 1167 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років - 1455 гривень;
  • для працездатних осіб - 1378 гривень;
  • для осіб, які втратили працездатність - 1074 гривні.

Мінімальна заробітна плата з 1 вересня становить - 1378 гривень.


Докладнiше...


Дата публікації: 8-10-2015

Про організацію роботи по виконанню Порядку надання пільг окремим категоріям громадян

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Про організацію роботи по виконанню Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389

З 01 липня 2015 року набули чинності зміни до деяких законодавчих актів, відповідно до яких, окремим категоріям громадян, які мають право на пільги, знижка плати за житлово-комунальні послуги, абонентної плати за користування телефоном, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, що у 2015 році становить 1710 грн.

Управлінням було організовано прийом пільговиків щодо визначення їх права на пільги, а також опрацьовано дані Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі – Реєстр), стосовно виявлення осіб, які мають право на пільги без урахування доходу.


Докладнiше...


Дата публікації: 25-09-2015

До уваги учасників антитерористичної операції!

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Шановні учасники антитерористичної операції!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням (далі – Порядок).

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»., та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».


Докладнiше...


Дата публікації: 16-09-2015

Щодо забезпечення твердим паливом (дровами) сімей учасників антитерористичної операції

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2013 - 2016 роки з обласного бюджету передбачено виділення коштів для забезпечення твердим паливом (дровами) сімей учасників антитерористичної операції.

Згідно з Порядком використання коштів з обласного бюджету, твердим паливом (дровами) забезпечуються особи, які виконують (виконували) службові обов'язки у зоні антитерористичної операції, а під час виконання ними зазначених обов'язків - їх сім'ї та члени сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, житлові приміщення яких забезпечуються опаленням із застосуванням твердого палива.


Докладнiше...


Дата публікації: 4-09-2015

До уваги учасників антитерористичної операції!

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку).

Зокрема соціальна адаптація колишніх військовослужбовців передбачає:

  • працевлаштування колишніх військовослужбовців, які не потребують перепідготовки за новими спеціальностями;
  • перепідготовку колишніх військовослужбовців за цивільними спеціальностями і їх працевлаштування;
  • співпрацю з громадськими організаціями та фондами, які займаються питаннями соціальної адаптації військовослужбовців.

Докладнiше...


Дата публікації: 3-09-2015

20.08.2015 відбулося засідання міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

20.08.2015 відбулося засідання міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, реалізації державної політики зайнятості населення, створення робочих місць та легалізації на чолі із заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Паком СЯ.

На засіданні комісії розглянуто ситуацію з виплатою заробітної плати на 17 підприємствах, де існувала заборгованість по заробітній платі в загальній сумі 20153,2 тис. грн. Заслухано представників адміністрацій та арбітражних керуючих ДП «Сумський облавтодор», КП «Сумижитло», ПАТ «Сумський фарфоровий завод», ПВКМП «НАСА», ПАТ «Сумиоблагротехсервіс», ТОВ «Сілікатобетон» та ТОВ «ЖМ Груп». Визначались шляхи та перспективи погашення боргів перед працівниками, по внескам та податкам.


Докладнiше...


Дата публікації: 27-08-2015

Запитуєте-відповідаємо!

Городянину » Інформаційні матеріали » Інформаційні матеріали з питань соцзахисту

Запитання: Я, Петрова Ганна Юріївна, дитина війни. До 01.07.2015 користувалась пільгами в розмірі 25-відсотків на житлово-комунальні послуги. У серпні місяці отримала повідомлення від Розрахункового центру, у якій відсутні пільги по квартирній платі. По іншим послугам пільга надається в тому ж розмірі, що і раніше.

Запитання: Я, Морозова Юлія Іванівна, дитина війни. З 01.07.2015 року не отримую пільги на комунальні послуги.

Запитання: Я, Пархоменко Віра Василівна, дітина війни, розмір моєї пенсії складає 2521 грн. Разом зі мною проживає донька, яка не працює. Середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу складає 1260,50 грн.

Чому я втратила пільги з 01.07.2015?


Докладнiше...


Дата публікації: 26-08-2015


Пошук по сайту


Панель користувача

Логін:
Пароль:
Нагадати    Реєстрація
Галерея > День вшанування учасників бойових дій на території інших держав