Відповідно до Положення про надання пільг за рахунок міського бюджету юридичним особам, фізичним особам-підприємцям і фізичним особам міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 19 червня 2013 року № 2457-МР, особи, які відносяться до соціально-малозахищених категорій населення та зацікавлені в отриманні пільг по оплаті житлово-комунальних послуг на наступний бюджетний період (2016 рік), подають відповідні документи на ім’я міського голови в період з 01 по 31 липня поточного року.
З 01 липня 2015 року набирає чинності Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389.
Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів (далі — пільги) залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.
Відпочинок завжди був важливою складовою повноцінного життя будь-якої людини. Він дає змогу відновити сили, отримати нові враження, а іноді – навіть цікаві знання. Особливо проблемним це питання є для тих людей, котрі роками не мають змоги відпочити і щодня борються за повноцінне, щасливе життя. Саме тому наша організація намагається максимально забезпечити осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, путівками на відпочинок у найрізноманітніші регіони та країни світу. Співпрацюючи з нашими колегами за кордоном, ми отримуємо не лише оперативну інформацію про вільні номери у готелях, а й маємо змогу користуватися їхньою безпосередньою благодійною допомогою, направляючи їх соціально незахищеним верствам. Це сприяє тому, аби ми могли забезпечити чорнобильців не тільки найнеобхіднішими речами, медичними препаратами та продуктами першої необхідності, а й подбати про те, щоб їх життя було цікавим та насиченим в усіх сферах.
З 01 січня 2015 року особи, які мали право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення та отримували компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, мають право на отримання на загальних підставах субсидії на придбання твердого палива або на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848
переглянути не завантажуючи
або
Основні види соціальних допомог на 2015 рік
1. Статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2015 рік” установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1 176 гривень, з 1 грудня – 1 330 гривень, для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення в наступних розмірах:
14.08.2014 під головуванням заступника міського голови Степана Пака відбулося чергове засідання консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – консультативна рада).
На виконання пункту 7 розділу ІІ Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», призначення та виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 липня 2014 року скасована.
В той же час, з метою збереження права громадянам на зарахування їм часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу, а також враховуючи те, що до прийняття змін у законодавстві допомога при народженні на першу дитину призначалась строком на 2 роки тому, відповідно до вищезазначеної постанови Уряду було передбачено право громадян, яким допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначалась до 01.07.2014 на її відновлення та виплату у період з дати виповнення дитиною двох років до настання нею трирічного віку у розмірі 130 грн.